Typy ekspertów: R. DobrowolskiWyniki VII kolejki PGE Ekstraligi tym razem typuje Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno. Analizy Rafała Dobrowolskiego prezentujemy poniżej.

Rafał Dobrowolski
Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Wrocław – Leszno 43:47
Najciekawiej zapowiadający się mecz w VII rundzie PGE Ekstraligi. Unia nadspodziewanie dobrze zaprezentowała się w Zielonej Górze i wrocławianie muszą czuć olbrzymi respekt przed Bykami. Działa to również w drugą stronę, bo Spartanie poza w pojedynku z Falubazem na Olimpico radzą sobie równie dobrze. Czeka nas interesujące widowisko, wydaje mi się, że z lekkim wskazaniem na leszczynian.
 
Tarnów – Toruń 48:42
Przed tarnowianami bardzo ważny pojedynek z Aniołami, które z pewnością są ich głównym rywalem w walce o fazę play-off. Po porażce w Rzeszowie Jaskółki szybko muszą odbić niepowodzenie u sąsiada zza miedzy, w starciu z wiceliderem ligowej tabeli. Gospodarze z świetnym Vaculikiem oraz solidnymi na torze w Mościcach Madsenem i Kołodziejem plus nieobliczalnym Bjerre mają powody, aby myśleć o końcowym triumfie. Nie wierzę w torunian na tarnowskim owalu, dugi specyficzny tor może nie być sprzymierzeńcem gości.

Gorzów – Rzeszów 51:39
Zanosi się na pierwszą wygraną po serii sześciu przegranych Stali Gorzów. Gospodarze po prostu nie mają prawa ponownie skapitulować. Sądzę, że Stal będzie zdeterminowana i od początku spotkania będzie miała mecz pod kontrolą. Po gościach z Rzeszowa poza Kildemandem i Hancockiem nie spodziewam się jakichkolwiek przebłysków. Typuję łatwe zwycięstwo gorzowian.
 
Grudziądz – Zielona Góra 46:44
Z tym spotkaniem mam duży problem, bo forma obu ekip w tej konfrontacji to prawdziwa loteria. GKM musi szukać punktów na własnym torze, a na osłabionym Falubazie ma szansę to zadanie zrealizować. Pytanie pozostaje, czy w meczu pojedzie Walasek, bo wynik może zależeć właśnie od występu tego zawodnika. Bez zbytniego przekonania, ale dam szansę i kredyt zaufania beniaminkowi i postawię na gospodarzy