Typy ekspertów: R. DobrowolskiNiedzielna kolejna PGE Ekstraligi zapowiada się niezwykle ciekawie. Jakie wyniki w VI kolejce typują eksperci portalu LeszczynskiSport.pl? Zaczynamy od Rafała Dobrowolskiego.

Rafał Dobrowolski

Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Wrocław – Gorzów 49:41
W mojej opinii zanosi się na szóstą z rzędu porażkę Stali Gorzów. Wrocławianie, jadąc kilka meczów na własnym obiekcie mają niesamowicie spasowany sprzęt z nawierzchnią toru na "Olimpico". Dodatkowo świetnie jedzie tercet Woffinden, Janowski i Jędrzejak, a cenne oczka dorzucają juniorzy i Jensen z Milikiem. W szeregach gorzowian Zmarzlik i notujący wyskoki formy Iversen to stanowczo za mało.
 
Zielona Góra – Leszno 42:48
Zapowiada się hit tej serii spotkań. Falubaz do tej pory niepokonany będzie chciał kontynuować swoją passę, ale Byki na pewno żądają rehabilitacji za porażkę na Smoku z KS Toruń. Gospodarze stracili trochę na sile wobec absencji Walaska, ale zwycięstwo jest w ich zasięgu. Leszczynianie liczą na sprawny i skuteczny powrót na tor Tofeeka. Te spotkanie może zakończyć się każdym wynikiem, ale nieobiektywnie typuję wygraną Byków.
 
Rzeszów – Tarnów 47:43
Rzeszowianie w meczach wyjazdowych prezentują się całkiem przyzwoicie, a i przy Hetmańskiej należy się ich obawiać. Beniaminek w takich pojedynkach, jak ten z Unią Tarnów musi szukać punktów i wydaje mi się, że Żurawie dopiszą do ligowej tabeli dwa punkty meczowe. Tarnowianie na wyjazdach tracą na wartości. Cieniem samego siebie jest Kołodziej, a problemy z ręką po upadku we Wrocławiu ma Bjerre. Stawiam na PGE Stal.

Toruń – Grudziądz 54:36
Tu z pewnością triumfować będą Anioły, drużyna z Grudziądza na wyjazdach nie jest i nie będzie w stanie nawiązać walki z rywalami, a mit o twierdzy w Grudziądzu wydaje mi się grubo przesadzony. Torunianie po świetnym meczu w Lesznie pójdą za ciosem i wysoko pokonają GKM. Ciekawy w tym spotkaniu jestem postawy Tomasza Golloba na toruńskiej Motoarenie.