Typy ekspertów: R. DobrowolskiPrezentujemy Państwu typy kolejnego eksperta naszego portalu. Tym razem wyniki niedzielnych spotkań próbuje przewidzieć Rafał Dobrowolski.

Rafał Dobrowolski
Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Grudziądz – Tarnów 48:42
GKM dostał srogą lekcję we Wrocławiu ponosząc klęskę w spotkaniu z Betad Spartą. Wiadomo, że beniaminek nie będzie zwyciężać w spotkaniach wyjazdowych, a w głównej mierze powinien skupić się na meczach na własnym torze. Jedynym mankamentem w pojedynku z tarnowskimi Jaskółkami może okazać się przygotowanie toru. Preferowana w Grudziądzu twarda nawierzchnia nie będzie stanowiła trudności dla żużlowców z Małopolski. Szykują się interesujące zawody.

Gorzów – Toruń 50:40
Mecz z KS Toruń dla Stali można rozpatrywać w kategorii meczu o życie. Trzy porażki to bilans DMP po trzech runda PGE Ekstraligi. Myślę, że przełamanie gorzowian nastąpi właśnie w meczu z Aniołami, które także mają swoje problemy. Przede wszystkim w szeregach torunian nie ma stabilności, co widać również u żołto-niebieskich. Mimo to Stal powinna pokonać przyjezdnych i odnieść pierwszy triumf w rozgrywkach ligowych.
 
Rzeszów – Leszno 41:49
FOGO Unia Leszno po pierwszej, okazałej wygranej na wyjeździe z pewnością jest faworytem starcia z beniaminkiem. Rzeszowianie do tej pory zrobili dobre wrażenie, pokonując na własnym obiekcie wysoko Betard Spartę i przegrywając nieznacznie w Toruniu. Myślę, że Byki powinny zwyciężyć czwarty mecz z rzędu. Na pewno spotkanie będzie obfitować w ciekawe wyścigi za sprawą zawodników z Leszna oraz zagranicznych rajderów gospodarzy: Hancocka, Kildemanda i Larsena.

Wrocław – Zielona Góra 48:42
Wrocławienie udowodnili już, że na Stadionie Olimpijskim będą wymagającym rywalem. Falubaz czeka ciężki pojedynek, w którym trudno ocenić potencjalnego zwycięzcę. Liderem zielonogórzan bez cienia wątpliwości jest Jarek Hampel, ale czy otrzyma on wsparcie od swoich kolegów? Podopieczni Piotra Barona świetnie czują nawierzchnię wrocławskiego toru i to może w ostatecznym rozrachunku okazać się kluczowe.