Typy ekspertów: Paweł MrozkowiakW niedzielę odbędą się pierwsze pojedynku o złoto i brąz w żużlowej PGE Ekstralidze. Jak szanse poszczególnych zespołów ocenia nasz ekspert, Paweł Mrozkowiak?

Paweł Mrozkowiak
Od 13 lat spiker Unii Leszno, działacz sportowy, Prezes KS Futsal Leszno. Prywatnie właściciel firmy Paweł Mrozkowiak Sport i Finanse.

Get Well Toruń – Stal Gorzów 48:42
Zespół z Torunia trochę niespodziewanie znalazł się w wielkim finale żużlowej Ekstraligi. Ale wcale nie jest bez szans w starciu z gorzowianami. Bardzo ważny będzie pierwszy pojedynek na toruńskiej Motoarenie. Moim zdaniem wygrają go Torunianie w stosunku 48:42. Może to być za mało na wywalczenie Mistrzostwa Polski. Z drugiej jednak strony, Jacek Gajewski po raz kolejny będzie mógł stosować rezerwy taktyczne, które tak świetnie zdały egzamin w Zielonej Górze. 

Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra 43:47
Pomimo tego, że dla Zielonogórzan mecz o III miejsce ma już niewielkie znaczenie, wydaje mi się, że Zielonogórzanie jednak dysponują znacznie silniejszym składem niż Wrocławianie. Do tego trzeba dodać średnia atmosferę w zespole po odejściu z Betardu Piotra Barona. Mecz powinien być jednak w miarę wyrównany, chyba że nie będzie mógł wystapić Vaclaw Milik, gdyby zawody SEC w Rybniku zostały przełożone na niedzielę.