Typy ekspertów: P. MrozkowiakDo grona ekspertów portalu LeszczynskiSport.pl dołączył również Paweł Mrozkowiak, prezes Klubu Sportowego Sporting Futsal Leszno i spiker na stadionie imienia Alfreda Smoczyka.

Paweł Mrozkowiak
Od 13 lat spiker Unii Leszno, działacz sportowy, Prezes KS Sporting Futsal Leszno. Prywatnie właściciel firmy Paweł Mrozkowiak Sport i Finanse.

Zielona Góra – Toruń 43:47
Po nieudanej inauguracji sezonu w Toruniu (tylko remis zBetardem Wrocław) goście w tym spotkaniu będą chcieli za wszelką cenę wywieść komplet punktów. Jest to tym bardziej realne, że nie pojedzie w niedzielę jeden z liderów gospodarzy Grzegorz Walasek a pod dużym znakiem zapytania stoi występ Andreasa Jonssona. W zespole gości w dalszym ciągu brakuje kontuzjowanego Adriana Miedzińskiego, natomiast do składu prawdopodobnie wróci Paweł Przedpełski.

Rzeszów – Wrocław 43:47
krótki komentarz: Dużo będzie zależeć od tego, czy w Rzeszowie w niedzielę pojedzie Peter Kildemand,  który ma poważne problemy z kolanem. Ewentualny brak tego zawodnika, to będzie strata nie do nadrobienia. Kildemanda prawdopodobnie zastąpi Kenni Larsen. Jeden Hancock to za mało, aby gospodarze w tegorocznym debiucie na swoim torze, zdobyli komplet punktów. Sparta to może być czarny koń tegorocznego sezonu.

Leszno – Tarnów 52:38
Brak kontuzjowanego Emila Sayfutdinowa nie przeszkodzi leszczyński bykom w odniesieniu drugiego okazałego zwycięstwa na swoim stadionie. Tarnowianie będę starali się przegrać jak najniżej, aby próbować odrobić straty na swoim specyficznym torze i powalczyć o bonusa. Dużo będzie zależeć od formy Duńczyków Bjerre i Madsena. Wydaje się jednak, że goście dysponują dużą mniejszą siłą rażenia niż w ubiegłym roku.

Grudziądz – Gorzów 46:44
Przy komplecie publiczności gospodarze pokonają Mistrzów Polski z ubiegłego sezonu. Do zwycięstwa poprowadzi ich nowy nabytek Mistrz Świata Tomasz Gollob. Choć goście będą starali się nie przegrać drugiego spotkania w tym sezonie, niesieni dopingiem gospodarze wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności. O zwycięstwie będzie decydował ostatni wyścig.