Typy ekspertów: M. ŁopacińskiOstatnim ekspertem naszego portalu, który typuje wyniki niedzielnych spotkań żużlowej PGE Ekstraligi jest Michał Łopaciński. Typy reportera stacji NC+ prezentujemy poniżej.

Michał Łopaciński
Dziennikarz sportowy stacji NC+.

Wrocław – Toruń 50:40

Wrocławianie bez wątpienia posiadają atut własnego toru. Wiele w tym spotkaniu będzie zależało przede wszystkim od Michaela Jepsena Jensena i Valclava Milika. Jeśli chodzi o gości, to po nich można spodziewać się dosłownie wszystkiego, co najlepsze. Nie mniej jak pokazały poprzednie kolejki, na Stadionie Olimpijskim poległ niemal każdy, zaś jedyni zwycięzcy – Falubaz – też łatwej wygranej nie zaliczył. Myślę, że tym razem zobaczymy nieco więcej walki niż we wcześniejszych spotkaniach we Wrocławiu, nie mniej to gospodarze są faworytem. Poza tym stawką dla nich jest faza playoff.
 
Gorzów – Tarnów 55:35
Mistrzowie Polski, w niemal każdym spotkaniu będą walczyć o życie. Oni muszą i już. Ponadto w Gorzowie ciężko wyobrazić sobie wygraną bez punktu bonusowego. Jednocześnie po tym spotkaniu, będziemy znali odpowiedź na pytanie, jak Gorzowianie wykorzystali tę przedłużoną przerwę? Wyniki z innych lig mogą napawać Stalowców delikatnym optymizmem.
 
Grudziądz – Leszno 46:44
Gospodarze rozpoczynają kampanię o przetrwanie, czyli miejsce nad strefą spadkową a nie ma lepszego miejsca i czasu niż mecz na własnym torze. Unia Leszno, bezsprzecznie jest najlepszą drużyną pierwszej części sezonu. Można nawet powiedzieć, że goście przyjeżdżają w roli faworyta. Nie mniej Grudziądzanie u siebie pokazują ogromną siłę i determinację, tor im sprzyja a i kłopoty z obecnością Artioma Łaguty zostały zażegnane. Typowanie wyniku to jedno, ale w tym spotkaniu wszystko będzie zależeć od tego jak szybko goście znajdą odpowiednie ustawienia.