Typy ekspertów: Łukasz KaczmarekPo pierwszych spotkaniach półfinałowych w PGE Ekstralidze, czas na rewanże i decydujące rozstrzygnięcia. Kto pojedzie w finale? Poniżej typy i analizy jednego z naszych ekspertów, Łukasza Kaczmarka.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego portalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Gorzów – Wrocław 55:35
Losy tego dwumeczu tak właściwie są już rozstrzygnięte. Gorzowianie wypracowali sobie gigantyczną przewagę na torze w Poznaniu i tylko kataklizm mógłby im zabrać upragniony finał. Rewanż odbędzie się na Jancarzu, gdzie cała drużyna Stali jeździ na wysokim poziomie. Obawiam się, że gospodarze nie pozostawią suchej nitki na rywalu, dla którego samo uczestnictwo w fazie play-off jest sporym osiągnięciem.
 
Zielona Góra – Toruń 51:39
Drugie starcie półfinałowe zapowiada się o wiele ciekawiej. Torunianie zrobili pierwszy krok ku finałowi, jakim z pewnością było zwycięstwo u siebie. Dziesięć punktów straty eKantor.pl Falubazu to dużo i mało. Jest ona do odrobienia, ale tylko przy równej postawie wszystkich zawodników. Mało prawdopodobne, by tak słabo na swoim domowym owalu zaprezentowali się Patryk Dudek i Jarosław Hampel. Według mnie o złoto pojadą dwa zespoły z województwa lubuskiego.