Typy ekspertów: Łukasz KaczmarekCzas na fazę play-off w PGE Ekstralidze. Swoje typy i analizy na półfinałowe starcia przedstawia dziennikarz naszego portalu, Łukasz Kaczmarek.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego portalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Wrocław – Gorzów 48:42
Jeżeli wrocławianie chcą o czymkolwiek marzyć, muszą wygrać mecz u siebie. W innym wypadku, strasznie trudno będzie im bić się o finał w rewanżu na Jancarzu. W Poznaniu, może być różnie. Jeżeli tor okaże się zagadką dla gości, to podopieczni Piotra Barona powinni odnieść zwycięstwo. Nie mniej jednak, nie zdziwi mnie również wynik w drugą stronę. Przecież gorzowanie, bądź co bądź, zakończyli rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Tu praktycznie wszystko jest możliwe. 
 
Toruń – Zielona Góra 47:43
Próźno szukać faworyta także w drugim spotkaniu. Faza play-off ma to do siebie, że nikt już nie odpuszcza, a walka toczy się na całego. W końcu chodzi o medale DMP. Na MotoArenie szykuje się zacięty bój. Zielonogórzanie zazwyczaj dobrze radzą sobie w Grodzie Kopernika. Zapewne podobnie będzie i tym razem. Mimo to, nie sądzę, by zdołali ograć torunian.