Typy ekspertów: Łukasz KaczmarekPrzed nami przedostatnia runda fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Jako drugi, swoje typy i analizy poszczególnych spotkań przedstawia Łukasz Kaczmarek.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego portalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Tarnów – Rybnik 47:43
Gospodarze jadą tak naprawdę o nic, bo wiadomo już, że i tak zostali zdegradowani do I ligi. Mimo wszystko, w tym meczu mają okazję na godne pożegnanie z PGE Ekstraligą i odniesienie zwycięstwa przed własną publicznością. Przyjezdni z pewnością się nie położą i będą walczyć. Wszak, cały czas mogą awansować do play-offów. Szykuje się zacięty bój na Mościcach. W mojej opinii wynik jest sprawą otwartą.
 
Wrocław – Toruń 50:40
Forma Betard Sparty stale rośnie, czego dowodem są ostatnie spotkania w Poznaniu. Przekonujące triumfy nad Lesznem i Tarnowem pozwalają wierzyć, że wrocławianie nie stoją na straconej pozycji w starciu z torunianami. Wszystko zależy od tego, jak potoczą się pierwsze biegi. Jeśli goście nie trafią z przełożeniami, a rywal szybko im odskoczy, będą mieli spory problem, aby odrobić straty. 
 
Gorzów – Zielona Góra 48:42
Jedno z najbardziej elektryzujących pojedynków tej kolejki. Derby to zawsze wielka niewiadoma, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Wśród zawodników wyzwala się zdwojona energia związana z rywalizacją z zespołem zza miedzy. Na obecną chwilę, zarówno gorzowianie, jak i zielonogórzanie prezentują podobny, wysoki poziom sportowy. Czeka nas zatem wspaniała batalia pomiędzy liderem i wiceliderem tabeli.
 
Grudziądz – Leszno 51:39
To niewiarygodne, że pomimo tylu wpadek, leszczynianie wciąż zachowują szanse na pierwszą czwórkę. Trzeba jednak myśleć realistycznie i spojrzeć sobie prawdzie w oczy. W tak kiepskiej formie, Fogo Unii nie stać na zdobycie trzech punktów w Grudziądzu. Przy Hallera jeszcze nikomu nie udało się wygrać. Obiekt ten to prawdziwa twierdza i jestem w pełni przekonany, że nadal pozostanie niezdobyta.