Typy ekspertów: Łukasz KaczmarekKolejnym ekspertem typującym rezultaty XIX rundy PGE Ekstraligi, jest dziennikarz naszego portalu, Łukasz Kaczmarek. Zachęcamy do zapoznania się z jego analizami.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego portalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Zielona Góra – Grudziądz 53:37
Tym spotkaniem gospodarze mogą postawić kropkę nad "i". Wystarczy, że pokonają słabo spisujących się na wyjazdach grudziądzan, a zagwarantują sobie jazdę o medale. Po rocznej absencji wraca Aleksandr Łoktajew. To spore wzmocnienie dla zielonogórzan. Ponadto, w wysokiej formie są Jason Doyle, Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz. Nie widzę innej opcji, jak triumf za trzy punkty eKantor.pl Falubazu.
 
Rybnik – Leszno 44:46
Bardzo ciekawe starcie, w którym tak naprawdę nie ma faworyta. Ewentualne potknięcie jednych bądź drugich może zwiastować koniec marzeń o play-offach. Takiego scenariusza nie biorą pod uwagę Byki, dla których byłaby to katastrofa. Ostatnie występy Unistów, choćby w szwedzkiej Elitserien, napawają optymizmem. Mimo to sądzę, iż rybniczanie stawią opór i o końcowym wyniku zadecyduje ostatni bieg.
 
Wrocław – Tarnów 59:31
Po stracie Leona Madsena, skład Jaskółek wygląda blado. Poza Januszem Kołodziejem i Kennethem Bjerre próżno szukać liderów. Wydaje się, że wrocławianie muszą wykorzystać osłabienie rywala. Mają przecież w swoich szeregach zawodników z cyklu Grand Prix i niesamowitego Vaclava Milika. W stolicy Wielkopolski zanosi się zatem na pogrom.
 
Toruń – Gorzów 48:42
Mecz na szczycie tabeli odbędzie się na MotoArenie. Zajmujący trzecie miejsce torunianie podejmą pierwszą Stal. Wydaje się, że gorzowianie, którzy w tym sezonie nie zwykli przegrywać, tym razem sobie nie poradzą. Decydującym aspektem okaże się postawa drugiej linii. Ta zdecydowanie lepiej prezentuje się wśród miejscowych.