Typy ekspertów: Ł. KaczmarekJako, że zbliża się niedziela, to i wraz z nią mecze najlepszej żużlowej ligi świata. Swoje typy i analizy na niepełną 9 kolejkę PGE Ekstraligi przedstawił Łukasz Kaczmarek.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego wortalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Grudziądz – Leszno 39:51
Zakładam, że Artiom Łaguta ostatecznie wystąpi i gospodarze chociaż na początku meczu nawiążą walkę z przyjezdnymi. W innym przypadku będzie to jednostronne spotkanie. Fogo Unia jest po prostu lepsza od beniaminka. W zespole leszczyńskim praktycznie nie ma słabych punktów, stąd też nie spodziewałbym się innego wyniku, jak zwycięstwo lidera PGE Esktraligi.
 
Wrocław – Toruń 50:40
Jeżeli na Olimpico, jedyną ścieżką na torze znów będzie krawężnik, to wielkiego ścigania nie obejrzymy. Generalnie, faworyt do triumfu we Wrocławiu jest zawsze jeden i ten sam, czyli Betard Sparta. Podopieczni Piotra Barona przedostatni raz jadą u siebie i zapewne zrobią wszystko, by to wykorzystać. Stawiam na możliwie najmniejszą porażkę torunian.
 
Gorzów – Tarnów 48:42
Stal z nożem na gardle, a zarazem wielką nadzieją na wejście do fazy play-off. Teraz każda strata, choćby jednego punktu, może ich drogo kosztować. Bój o bonusa zapowiada się pasjonująco. Tarnowskie Jaskółki marzą o pierwszej czwórce i z pewnością łatwo nie odpuszczą. Myślę, że goście są w stanie napsuć trochę krwi gorzowianom.