Typy ekspertów: Ł. KaczmarekPrzed nami typy i analizy wicelidera klasyfikacji ekspertów, Łukasza Kaczmarka. Dziennikarz naszego portalu dał do zrozumienia, że będzie to kolejka gospodarzy.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego wortalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Leszno – Rzeszów 57:33
W Lesznie spoglądają na zdrowie zawodników, bo z nim ostatnio było nie najlepiej. Słowo KS nabrakło całkiem innego znaczenia, a mianowicie klubowego szpitala. Praktycznie każdy w tym sezonie już leżał i zmagał się z bólem. Jeżeli jazda na motocyklu nie będzie nikomu sprawiała trudności, Fogo Unia powinna wysoko wygrać z PGE Stalą, która ewidentnie woli ścigać się na własnym obiekcie.
 
Toruń – Gorzów 48:42
Gorzowianie złapali pierwsze punkty i będą chcieli pójść za ciosem. To jednak może okazać się zadaniem niezwykle trudnym, a wręcz niewykonalnym, patrząc na rywala, z jakim przyjdzie mierzyć się aktualnemu mistrzowi Polski. Toruńskie Anioły ostatnio zawiodły, ale u siebie jeżdżą solidnie i są nadal bez porażki. Myślę, że po ciekawym spotkaniu, miejscowi zgarną pełną pulę.
 
Tarnów – Grudziądz 58:32
Szykuje się bardzo trudny wyjazd dla beniaminka. Grudziądzanie jadą do Tarnowa, z którego torem nie potrafi sobie poradzić żadna drużyna w PGE Ekstralidze. To może być sromotne lanie. Podtrzymuję tezę, że GKM nie wygra żadnego meczu na wyjeździe. 
 
Zielona Góra – Wrocław 47:43
To bez dwóch zdań najciekawsze starcie tej kolejki. Ze względu na absencję Jarosława Hampela, szanse na zwycięstwo wrocławian znacznie wzrosły. Z/Z z pewnością nie jest w stanie zapunktować na takim poziomie, jak lider Spar Falubazu. Pomimo osłabienia, typuję minimalną wygraną gospodarzy, chcących podnieść się po dwóch wpadkach.