Typy ekspertów: Ł. KaczmarekPrzed nami typy i analizy meczów 5 kolejki PGE Ekstraligi Łukasza Kaczmarka. Dziennikarz walczy o odzyskanie pozycji lidera w lidze ekspertów.

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego wortalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Wrocław – Tarnów 47:43
Spartanie dosyć pechowo stracili punkty z Falubazem. Wierzę, że mój czarny koń podniesie się po porażce i sobie poradzi. Przeciwnik może i nie jest z górnej półki, lecz także ma chrapkę na awans do fazy play-off. Jeżeli lepszy poziom zaprezentuje Michael Jepsen Jensen, to klub ze stolicy Dolnego Śląska powinien triumfować nad sąsiadem z ligowej tabeli. 
 
Zielona Góra – Gorzów 54:36
Odsunięcie od składu liderów z zeszłego sezonu, może odbić się czkawką dla Stali. Zastępcy zapewne dadzą z siebie wszystko, ale osobiście wątpię w ich potencjanie lepszy dorobek punktowy. Skorzystają na tym zielonogórzanie i zafundują tęgie lanie lokalnemu rywalowi. Derby z kompletnie pogubionym Gorzowem, czyli wspaniała okazja na podbudowanie morale.
 
Leszno – Toruń 50:40
Niektórzy już po czterech kolejkach przyznają Fogo Unii złote medale. Oczywiście, moc Byków jest niesamowita, jednak z takimi orzeczeniami powinniśmy się póki co wstrzymać. Walka trwa, a o mistrzostwie marzy chociażby Toruń, który w niedzielę zawita do Leszna. To wcale nie muszą być jednostronne zawody. Gospodarze sporo się napocą, by ostatecznie odnieść kolejne zwycięstwo w tym sezonie.
 
Grudziądz – Rzeszów 46:44
Jeśli GKM chce się utrzymać, to takie mecze jak ten, musi wygrywać. Nie udało się tydzień temu z Tarnowem, ale powinno udać się tym razem z Rzeszowem. Starcie beniaminków będzie zacięte, choć minimalnie lepsi będą miejscowi. Zestawienia obu ekip są porównywalne i przewiduję, że o losach spotkania zadecyduje ostatni wyścig.