Typy ekspertów: Ł. KaczmarekJako trzeci swoje typy wraz z analizami na zaległą 1 kolejkę PGE Ekstraligi, przedstawia lider klasyfikacji ekspertów, Łukasz Kaczmarek. 

Łukasz Kaczmarek
Zastępca Redaktora Naczelnego lokalnego portalu LeszczynskiSport.pl. Były dziennikarz ogólnopolskiego wortalu eSpeedway.pl. Pasjonat sportu i dziennikarstwa oraz zapalony bukmacher. Wielbiciel pięknych kobiet i dobrej whisky, piłkarz-amator.

Grudziądz – Tarnów 46:44
Wtopa jaką zaliczyli grudziądzanie w zeszłą niedzielę na Stadionie Olimpijskim, dała jasno do zrozumienia, że na wyjeździe o punkty łatwo im nie będzie. Tym razem wracają na swój tor, którego zarówno tarnowianie, jak i pozostałe ekipy z PGE Ekstraligi, za dobrze nie znają. To daje nieco większe szanse w tej rywalizacji gospodarzom. Sądzę, że o końcowym wyniku zadecyduje ostatnia gonitwa.
 
Gorzów – Toruń 49:41
To powinien być mecz przełamujący niemoc gorzowian. Pierwsze punkty w tym sezonie same jednak nie przyjdą. Trzeba je najpierw wywalczyć. Póki co, trenera Piotra Palucha zawodzili liderzy i głównie przez ich słabą postawę, mistrz Polski przegrał do tej pory wszystko, co się dało. Sądzę, że teraz będzie inaczej. Toruń, jeżdżący bez rewelacji, ulegnie będącym pod ścianą żółto-niebieskim.
 
Rzeszów – Leszno 41:49
Świetną drużynową jazdą, Byki potwierdziły, że są jednym z głównych faworytów do zdobycia trofeum. Wyjazd do odległego Rzeszowa powinien zakończyć się powodzeniem. Rzeszowianie nie mają w swoich szeregach tylu armat. Triumfują przyjezdni, jak na lidera przystało. Uniści lubią jeździć na obiekcie PGE Stali i zazwyczaj osiągają na nim korzystne wyniki.
 
Wrocław – Zielona Góra 48:42
Już przed startem rozgrywek wiele mówiło się o potencjale, jaki niewątpliwie posiada klub ze stolicy Dolnego Śląska. Potwierdzeniem tego, jest ostatnie lanie sprawione zespołowi GKM. Zielonogórzanie będą musieli wspiąć się na wyżyny, by przekroczyć barierę 40 punktów. O zwycięstwie nie ma mowy. Dwa punkty zostaną we Wrocławiu.