Typy ekspertów: Daniel NowakOstatnim ekspertem, który typuje wyniki niedzielnych pojedynków PGE Ekstraligi jest Daniel Nowak. Jego analizę prezentujemy poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy TelewizjiLeszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 49:41
Dla Stali będzie to raczej trening przed finałowym pojedynkiem, aniżeli poważny mecz. Uważam, że Betard Sparta jest w stanie nawiązać równorzędną walkę, ale to nie zmienia faktu, że jednego finalistę już znamy. Gospodarze powinni odnieść kolejne zwycięstwo, ale nie będzie to deklasacja. Nie dlatego, że Sparta będzie walczyć o awans lecz dlatego, że gospodarze będą testować sprzęt. Ciekawe tylko, jak na postawę wrocławskiego zespołu wpłynie brak w parkingu Piotra Barona.

eKantor.pl Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń 52:38
Po zakończeniu rundy zasadniczej pisałem, że Falubaz jest dla mnie zdecydowanym faworytem do złota. Po meczu w Toruniu zdania nie zmianiam, choć przed gospodarzami niezwykle trudne zadanie. Kluczem do sukcesu może być postawa Jarosława Hampela. Więcej punktów aniżeli w pierwszym spotkaniu zdobędzie z pewnością Patryk Dudek. Marek Cieślak posiada zawodników, który są w stanie wysoko pokonać torunian. Sporo powinno wyjaśnić się w już w pierwszej serii startów. Miejscowi muszą zacząć z wysokiego "C". W ekipie gości sytuację mogą uratować rezerwy taktyczne. Zapowiada się ekstremalnie ciekawe widowisko.