Typy ekspertów: Daniel NowakOstatnim ekspertem, który typuje wyniki niedzielnych spotkań jest Daniel Nowak. Analizy naszego eksperta prezentujemy Państwu poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy TelewizjiLeszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Rybnik – Gorzów 48:42
Moim zdaniem w ostatnich tygodniach Stal straciła nieco na swojej wartości. Podobnie jak w Lesznie jest to ekipa indywidualistów, a kiedy nie ma zespołu, nie ma możliwości aby wygrać ligę. Jeżeli nikt nie wstrząśnie Stalą to problem zacznie sie pogłębiać. Uważam, że rybniczan stać na to, aby ich pokonać gorzowski zespoł przed własną publicznością. Taki jest tez mój typ.

Zielona Góra – Tarnów 60:30
To będzie istny pogrom. Do składu eKantor.pl Falubazu wraca Jarosław Hampel. To świetny moment, aby potrenować sobie na zielonogórskim torze w pełnej obsadzie. Jego zdobycz punktowa z pewnością wielkiego wrażenia nie zrobi, ale będzie to lepszy wynik, od tych które notowali ostatni Loktajew, czy Sedgmen. W tym momencie Zielona Góra to najlepszy zespół PGE Ekstraligi i dla mnie murowany faworyt do złota. Jaskółki są na przeciwległym froncie. Czy zdobędą choćby 30 punktów? 

Leszno – Wrocław 48:42
Dla leszczynian jest to wyłącznie mecz o honor. Gospodarze powinni zrobić wszystko, aby godnie pożegnać się z własną publicznością. Choć tej z pewnością na Smoczyku będzie garstka. A jeżeli mecz będzie przebiegał pod dyktando wrocławian, może okazać się, że biegi nominowane odbędą się przy pustych trubunach. Tego sezonu w Lesznie mają już wszyscy dość. Od zawodników, działaczy, sponsorów, po przede wszystkim kibiców. Lepiej byłoby zakończyć go jakimś drobnym pozytywnym akcentem.

Toruń – Grudziądz 51:39
Nie spodziewam się w tym spotkaniu wielkich niespodzianek, choć grudziądzanie w kilku biegach mogą namieszać. Gospodarze powinni jednak to spotkanie wygrać dość pewnie.