Typy ekspertów: Daniel NowakKontynuujemy ekspercki cykl, w którym typujemy wyniki żużlowej PGE Ekstraligi. Czas na analizy poszczególnych spotkań w wykonaniu Daniela Nowaka.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy TelewizjiLeszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Tarnów – Rybnik 49:41

Jaskółki jadą właściwie już tylko o honor. Zakładam jednak, że będą chcieli godnie pożegnać się ze swoimi fanami i zrobią wszystko, aby pokonać rybnicki RKM. Do składu gospodarzy wróci Leon Madsen. Przy dobrej postawie liderów, z Januszem Kołodziejem na czele spadkowicz jest w stanie rozprawić się z Rekinami.
 
Gorzów – Zielona Góra 47:43
Spotkanie, które wręcz pachnie niespodzianką. Takową byłoby zwycięstwo eKantor.pl Falubazu Zielona Góra. Stal Gorzów nie jest już tak mocna, jak w pierwszej połowie sezonu. Kluczowa będzie postawa drugiej linii, a w tym względzie lepiej oceniam ekipę gospodarzy. Typuję zatem nieznaczne zwycięstwo podopiecznych Stanisława Chomskiego.
 
Wrocław – Toruń 43:47
Z racji mojej straty w rankingu ekspertów portalu LeszczynskiSport.pl, jestem zmuszony szukać niespodziewanych rezultatów. Takowy może paść w Poznaniu. Spartanie z pewnością chcą zwyciężyć, bo wciąż mają całkiem spore szanse na awans do czwórki. Torunianie są jednak w dobrej dyspozycji i myślę, że stać ich na dobry rezultat na nieznanym sobie Golęcinie. 
 
Grudziądz – Leszno 49:41
Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są gospodarze. Twierdza Grudziądz do tej pory pozostała niezdobyta. Trudno przypuszczać, aby zdobyła ją Fogo Unią, której do wysokiej formy sporo brakuje. Liczę natomiast, że Byki nawiążą walkę i będą w stanie przekroczyć granicę 40 punktów.