Typy ekspertów: Daniel NowakDaniel Nowak jest ostatnim ekspertem, który próbuje przewidzieć wyniki niedzielnych spotkań żużlowych. Jego analizy wraz z typami wyników dla poszczególnych spotkań prezentujemy poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy TelewizjiLeszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Zielona Góra – Grudziądz 50:40
Zdecydowanym faworytem tego pojedynku są gospodarze. W ekipie gości zabraknie kontuzjowanego Tomasza Golloba, ale na wyjeździe nie jest to osłabienie, a wręcz atut. Myślę, że 40 punktów to będzie absolutne maksimum, na które  stać grudziądzan. 

Rybnik – Leszno 40:50
Byki chcąc liczyć się w walce o najwyższe cele, muszą się wreszcie przebudzić. Porównując składy i siłę obu zespołów, przyjezdni powinni łatwo zwyciężyć. Mam nadzieję, że cały leszczyński zespół wreszcie pojedzie na poziomie, jakiego wszyscy oczekujemy. Wszak biało-niebiescy w tym roku, odjechali w mojej opinii tylko jedno dobre spotkanie. Pokonali wtedy na własnym torze niezwykle silny Toruń. 

Wrocław – Tarnów 62:28
Już przed startem sezonu pisałem, że Jaskółki są dla mnie pewnym kandydatem do spadku. Unia Tarnów jest na dnie, co kolejny raz potwierdzi się w niedzielę. W składzie zespołu Pawła Barana zabraknie ukaranego czerwoną kartką Leona Madsena. W tej sytuacji w Poznaniu będziemy świadkami jednostronnego widowiska zakończonego bardzo wysokim zwycięstwem wrocławian.

Toruń – Gorzów 47:43
To mecz, który odpowie na wiele pytań przed fazą play-off. Niedzielna konfrontacja na Motoarenie zweryfikuje aktualną siłę obu zespołów. Myślę, że po zaciętym spotkaniu minimalnie lepsi okażą się miejscowi.