Typy ekspertów: D. NowakKolejnym typującym w naszej zabawie ekspertów jest Daniel Nowak. Założyciel i redaktor naczelny LeszczynskiSport.pl. Typy prezentujemy poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Typy:

Zielona Góra – Toruń 51:39
Obie drużyny wystąpią w tym meczu osłabione brakiem podstawowych zawodników. Za zielonogórzanami przemawia własny tor, a przede wszystkim doping fenomenalnej publiczności. Myślę, że siła rażenia KS Toruń jest zbyt mała. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie sensacją. Obstawiam zatem łatwe zwycięstwo Falubazu.

Rzeszów – Wrocław 47:43
To bardzo trudny do typowania pojedynek. Lepiej oceniam zespół z Wrocławia, jednak należy pamiętać, że gospodarze jadą u siebie. Ponadto zespół z Podkarpacia, chcac utrzymać się w PGE Ekstralidze takie mecze, jak ten musi wygrywać. Przekonany nie jestem ale stawiam PGE Stal.

Leszno – Tarnów 49:41
W ekipie Adama Skórnickiego ponownie ma zabraknąć Emila Sajfutdinowa. W pierwszym meczu sezonu leszczynianie pokazali swoją siłę. Tarnowska Unia będzie jednak dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem aniżeli GKM.  Po powrocie Sajfutinowa, ktoś będzie musiał opuścić skład. Druga linia Fogo Unii Leszno jest zatem pod presją. Myślę, że tym razem ktoryś z leszczyńskich zawodników zawali swój występ. Unia ma jednak dość atutów, by pokonać takiego rywala.

Grudziądz – Gorzów 43:47
Obie ekipy nie mają na swoim koncie zwycięstwa. Ekipa z Grudziądza zapowiada, że będzie zwyciężać na własnym torze. Myślę jednak, że na pierwszy triumf przyjdzie im jeszcze poczekać. Mimo, że Stali w tym sezonie czegoś brakuje. Mimo, że Iversen i Kasprzak nie błyszczą, tak jak w roku ubiegłym obstawiam nieznaczne zwycięstwo gości.