Typy ekspertów: D. NowakWyniki żużlowej PGE Ekstraligi typuje Daniel Nowak, który okupuje ostatnią pozycję w rankingu ekspertów portalu LeszczynskiSport.pl. Analizy kolejnego eksperta prezentujemy poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Wrocław – Toruń 47:43
Forma wrocławian na własnym torze jest dla mnie zaskakująco dobra. Byłem w szoku, gdy z dziecinną łatwością rozjeżdżali Fogo Unię Leszno. Mimo osłabienia Byków, nikt nie może powiedzieć, że podopieczni Piotra Barona nie zasłużyli na zwycięstwo. Myśle, że gospodarze poradzą sobie i tym razem, choć to już nie będzie tak łatwe spotkanie. Dodam, że jest to zdecydowanie najciekawsze starcie niedzielnej kolejki.
 
Gorzów – Tarnów 53:37
W moim przekonaniu Stal z pewnością tego meczu nie przegra. Pozostaje jednak pytanie, do której z drużyn trafi punkt bonusowy?Dla Gorzowa dodatkowy punkt jest na wagę złota. Ich forma powoli, ale rośnie. Dlatego postawie na wysokie zwycięstwo gospodarzy niedzielnego meczu.
 
Grudziądz – Leszno 35:55
Jeżeli GKM rzeczywiście nie będzie mógł skorzystać z usług Artema Łaguty, to nie ma mowy na korzystny wynik w tym spotkaniu. Leszczynianie chcą odbudować się po fatalnym meczu we Wrocławiu. Mecz Leszna z Toruniem na stadionie imienia Alfreda Smoczyka nazywano wypadkiem przy pracy. Jak nazwać zatem pojedynek we Wrocławiu? Liczę na to, że podopieczni Adama Skórnickiego w wielkim stylu wrócą na zwycięską ścieżkę.