Typy ekspertów: D. NowakŻużlowa niedziela przed nami. Kolejnym ekspertem, który analizuje siłę poszczególnych zespołów jest Daniel Nowak. Jego typy na VIII kolejkę PGE Ekstralgii prezentujemy poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Tarnów – Grudziądz 60:30
Unia Tarnów to obok Betard Sparty Wrocław zespół z największym atutem własnego toru. Grudziądzanie natomiast na wyjazdach jeżdżą mizernie. Jeżeli złożymy te dwa czynniki, to zapowiada się istny pogrom.

Zielona Góra – Wrocław 48:42
W obliczu fatalnej kontuzji Jarosława Hampela, zielonogórzanie sporo tracą na swojej sile. Zbawieniem dla Spar Falubazu może w kolejnej fazie sezonu okazać się Patryk Dudek. W niedzielę gospodarze zastosują zastępstwo zawodnika. Pytanie ile punktów w ten sposób uratują? Kluczowa może okazać się postawa Krystiana Pieszczka, który jeździ sporo poniżej oczekiwań. Pamiętajmy, że w kapitalnej dyspozycji są Tai Woffinden i Maciej Janowski. Mimo wszystko, stawiam na skromne zwycięstwo gospodarzy.

Leszno – Rzeszów 56:34
Problemy zdrowotne Fogo Unii Leszno zaczynają mnie irytować. Choć może to lepiej, że takie rzeczy dzieją się teraz. Może więcej szczęścia leszczynianie będą mieli w fazie play-off? Jeśli chodzi o niedzielne spotkanie, to podopieczni Adama Skórnickiego powinni gładko pokonać swoich rywali. Niezależnie od tego, którego z Byków tym razem zabraknie.

Toruń – Gorzów 49:41
Gorzów musi szukać punktów, ale w Grodzie Kopernika będzie o nie bardzo trudno. Trener Stanisław Chomski z pewnością pozytywnie wpłynął na zawodników, jednak czarodziejem nie będzie. Dla gorzowian to powinno być kolejne spotkanie, które pozwoli budować formę. Myślę, że w przypadku tego meczu Toruń zgarnie całą pulę, czyli 5 ligowych punktów.