Typy ekspertów: D. NowakCzwartkowe mecze VII kolejki PGE Ekstraligi typuje kolejny ekspert. Tym razem Daniel Nowak, reprezentujący portal LeszczynskiSport.pl. Analizy prezentujemy poniżej.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Wrocław – Leszno 38:52
Leszczynianie w Zielonej Górze pokazali, że porażka na własnym torze z KS Toruń była tylko wypadkiem przy pracy. Fogo Unia Leszno zazwyczaj bardzo dobrze radzi sobie na torze we Wrocławiu. Myślę, że podobnie będzie tym razem i podopieczni Adama Skórnickiego odniosą przekonujące zwycięstwo. Osobiście liczę również na dobry występ Tobiasza Musielaka, któremu po kontuzji jest on niezwykle potrzebny.

Tarnów – Toruń 42:48
To powinno być jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki. Rozpędzający się z meczu na mecz torunianie wybierają się do Tarnowa, który punktów szuka w każdym pojedynku. Ze względu na słabą postawę gorzowian, Jaskółki z pewnością liczą na awans do pierwszej czwórki. Zwycięstwo nad Toruniem mogłoby ich znacznie przybliżyć do wyznaczonego celu. Moim zdaniem Anioły w czwartek podtrzymają jednak pasmo zwycięstw.
 
Gorzów – Rzeszów 52:38
Wszyscy wiemy, jak słabą formą na początku sezonu dysponują żużlowcy z Gorzowa. Warto podkreślić również, że żółto-niebiescy nie mieli łatwego terminarza. W czwartek na piękny, gorzowski stadion zawita nierówna w tym sezonie rzeszowska Stal. Do ładu ze sprzętem zdaje się dochodzić Nils Kristian Iversen i Matej Zagar. Wciąż jest poważny problem z Krzysztofem Kasprzakiem. Mimo wszystko uważam, że to będzie pierwsze zwycięstwo MoneyMakesMoney.pl Stali w tym roku.
 
Grudziądz – Zielona Góra 42:48
Benieminek jeszcze nic wielkiego nie pokazał. U siebie pokonał słabą Stal Gorzów i po niezwykłych męczarniach równie słabą imienniczkę Stali z Rzeszowa. Dla gospodarzy to będzie arcyważne spotkanie, które według mnie może mieć wpływ na ich utrzymanie w PGE Ekstralidze. W Grudziądzu może paść każdy wynik. Obstawiam jednak zwycięstwo gości, którzy posiadają zdecydowanie lepszą drużynę.