Typy ekspertów: D. NowakKolejnym typującym w naszej zabawie ekspertów jest Daniel Nowak. Analizy wraz z sugerowanymi wynikami niedzielnych spotkań prezentujemy poniżej. Zapewniamy – niespodzienek nie brakuje.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Wrocław – Gorzów 43:47
W Stali Gorzów stery po Piotrze Paluchu przejął Stanisław Chomski. W pierwszym meczu pod wodzą nowego menadżera żółto-niebiescy zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze, tocząc zacięty mecz na trudnym terenie w Zielonej Górze. Świeża krew w sztabie szkoleniowym może odmienić tę drużynę. Właśnie dlatego we Wrocławiu spodziewam się niespodzianki w postaci wygranej ekipy z lubuskiego.

Zielona Góra – Leszno 47:43
Z kim, jak nie z Falubazem w Zielonej Górze faworyzowana Fogo Unia Leszno ma przegrywać? Byki nie wygrają przecież wszystkiego. W meczu z KS Toruń wiele do życzenia pozostawiała postawa Nickiego Pedersena. Do dziś mam przed oczyma moment, w którym Piotr Pawlicki wypracowuje Duńczykowi pozycje, a ten kilkadziesiąt metrów dalej wjeżdża mu pod koło. Ponadto znani w żużlowym światku dziennikarze sugerują, że Adam Skórnicki popełniał taktyczne błędy. Każdy kibic siedzący w ubiegłą niedzielę na Smoczyku dziwił się, że z taktycznej nie jedzie Sajfutdinow. Co za tym idzie, Pan Ostafiński uznaje, że menadżer Byków jest głupszy od każdego z fanów na trybunach. Panie redaktorze – Adam Skórnicki ma oczy i potrafi czytać program. Ja uważam, że przeprowadzane przez Skórnickiego zmiany wynikały z innych czynników, którymi po prostu się nie pochwalił. Obstawiam zwycięstwo gospodarzy, bo myślę, że pozostali eksperci postawią na Unię. Choć jako kibic jestem bardzo zainteresowany moją przegraną z kolegami ekspertami. Zatem, obym się mylił.

Rzeszów – Tarnów 49:41
Przykładem tego, że derby rządzą się swoimi prawami jest ostatni mecz Zielonej Góry z Gorzowem. Typowanie spotkań o właśnie takim charakterze jest zatem sporym wyzwaniem. Stal Rzeszów pokazała już w tym sezonie, że na swoim torze będą bardzo groźni. Nie spodziewam się, aby tarnowianie byli w stanie nawiązać walkę o zwycięstwo. Tym bardziej, że formy nie ma Janusz Kołodziej, a całkiem niedawno nieprzyjemnego urazu doznał Kenneth Bjerre.

Toruń – Grudziądz 60:30
To będzie zdecydowanie jednostronne spotkanie. Pytanie tylko, ile punktów będzie w stanie zdobyć beniaminek na torze rozpędzającego się z każdym meczem KS Toruń. Grudziądzanom nie pomoże nawet znajomość toru Tomasza Golloba i jego słynna dźwignia. Dla mnie to dzisiaj tylko cień tego Golloba sprzed lat.