Typy ekspertów: D. NowakPrzed nami V kolejka PGE Ekstraligi. Najbliższa niedziela z pewnością przyniesie fanom czarnego sportu sporo wrażeń. Poniżej prezentujemy typy Daniela Nowaka, redaktora naczelnego portalu LeszczynskiSport.pl.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Leszno – Toruń 49:41
Myślę, że to będzie jedno z ostatnich, ciekawszych spotkań na stadionie imienia Alfreda Smoczyka w rundzie zasadniczej. KS Toruń to jedna z dwóch drużyn, którą będzie stać w Lesznie na zdobycie 40 punktów. Ponadto, do formy zdaje się wracać Adrian Miedziński. W niedzielę będziemy świadkami ciekawego pojedynku. Zwycięstwo gospodarzy wydaje się jednak niezagrożone.
 
Wrocław – Tarnów 49:41
Wrocławianie po wspaniałym meczu z Grudziądzem, zaskoczyli mnie słabą postawą w meczu Zieloną Górą. Ciągle jednak jestem pod wrażeniem pogromu, który sprawili rywalom na własnym torze w 4. kolejce. Unia Tarnów z każdą kolejką udowadnia, że stać ją nawet na pierwszą czwórkę. Jaskółki mają za sobą efektowne, wyjazdowe zwycięstwo z ekipą Tomasza Golloba. Grudziądz przygotował jednak tor iście w tarnowskim stylu. We Wrocławiu tarnowianom zwycięstwo już nie przyjdzie tak łatwo.
 
Zielona Góra – Gorzów 57:33
Na ten moment ciągle trudno powiedzieć, czy w meczu pojadą odsunięci od składu przez zarząd klubu Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar. Myślę, że nawet jeśli ta dwójka w niedzielę wystąpi, gorzowianie nie mają szans na dobry wynik. Falubaz do tej pory spisuje się bardzo dobrze, mistrzowie Polski wręcz przeciwnie. Mimo, że derby rządzą się swoimi prawami, w Zielonej Górze obstawiam pogrom.

Grudziądz – Rzeszów 49:41
Dla grudziądzan, ekipa PGE Stali Rzeszów jest idealnym przeciwnikiem, aby odzyskać pewność siebie. GKM chcac utrzymać się w PGE Ekstralidze, takie mecze musi wygrywać. W ekipie Żurawi walkę nawiążą z pewnością Greg Hancock i Peter Kildemand. Może wystrzeli, któryś z pozostałych zawodników. To jednak sporo za mało, aby myśleć o zwycięstwie na "zakurzonym" torze w Grudządzu.