Typy ekspertów: D. Nowak

W najbliższą niedzielę zaległa, I kolejka PGE Ekstraligi, a więc kontynuujemy cykl typów ekspertów. Podobnie jak w zeszłym tygodniu, pierwszym typującym jest Daniel Nowak.

Daniel Nowak
Współtwórca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego portalu żużlowego eSpeedway.pl. Niegdyś dziennikarz sportowy Telewizji Leszno i kilku innych redakcji. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Wydawca portalu LeszczynskiSport.pl. Prywatnie wielki fan żużla, kolarstwa i snookera.

Grudziądz – Tarnów 48:42
Grudziądzanie pokazali już w tym sezonie, że na własnym torze będą bardzo mocni, pewnie pokonując mistrzów Polski z Gorzowa. Forma Unii Tarnów zdaje się być wyższa aniżeli, nędznej jak do tej pory gorzowskiej Stali. Jaskółki z pewnościa nawiążą walkę z ekipą Tomasza Golloba. Stawiam jednak na nieznaczne zwycięstwo gospodarzy.
 
Gorzów – Toruń 50:40
Myślę, że przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo gorzowian. W przeciwnym wypadku, podopieczni Piotra Palucha będą musieli zapomnieć o pierwszej czwórce PGE Ekstraligi. Tym bardziej, że ekipa Aniołów nie błyszczy. To powinien być względnie łatwy mecz dla żółto-niebieskich.
 
Rzeszów – Leszno 39:51
Tor w Rzeszowie ma parametry zbliżone do leszczyńskiego. Żużlowcy Fogo Unii Leszno całkiem nieźle powinni poradzić sobie na tej nawierzchni. Sporą wiedzę na temat tego miejsca posiada Nicki Pedersen, który startował w barwach zespołu Marty Półtorak. Rzeszowianie łatwo pokonali u siebie ekipę Piotra Barona. Dzień konia tego dnia miał jednak Dawid Lampart. A w powtórzenie takiego wyczynu raczej nie wierzę. Stawiam na łatwe zwycięstwo Byków.
 
Wrocław – Zielona Góra 47:43
Zastanawiąjąc się nad wynikiem tego spotkania, cały czas w głowie miałem miazgę, jaką żużlowcy Sparty zrobili z GKM. Pewnie gdyby nie pogrom, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę na Stadionie Olimpijskim, postawiłbym na Falubaz. Zawodnicy Piotra Barona mają w tej chwili idealnie spasowany sprzęt do swojej nawierzchni. Stawiam zatem na nieznaczne zwycięstwo Tai'a Woffindena i spółki.