Typy ekspertów: Bartłomiej RutaBartłomiej Ruta typuje dla naszego portalu wyniki najbliższych spotkań PGE Ekstraligi. Poniżej analiza szans poszczególnych zespołów w wykonaniu dziennikarza Przeglądu Sportowego.

Bartłomiej Ruta

Przede wszystkim mąż i ojciec. Dziennikarz Przeglądu Sportowego oraz portalu Speedway24.com. Zakochany w szlace od połowy lat 90tych, czyli od ponad 20 lat dzięki swojemu tacie. Kocha też futbol i uwielbia grać w tenisa ziemnego.

Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów 48:42
Sparta być może już Maksem Drabikiem, ale to nie on jest kluczem do zwycięstwa gospodarzy. Trójka Woffinden, Milik i… Jędrzejak mają świetnie rozpracowany tor w Poznaniu. Szczególnie ten ostatni złapał zwyżkę formy w odpowiednim momencie. Stal jest jednak mocna i wynik może oscylować w okolicy remisu przez większą część zawodów. Ostatecznie stawiam jednak na wygraną miejscowych.

Get Well Toruń – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 47:43
Zielona Góra już Hampelem, czyli bez dziur w składzie. Pytanie jednak czy Hampel jest w stanie na MotoArenie zaprezentować się tak jak w tegorocznym debiucie przed własną publicznością? Hancock, Vaculik to jednak półka wyżej aniżeli Madsen i Bjerre. Druga linia zdecydowanie na korzyść gości i dlatego sądzę, że to właśnie ten element przesądzi o tym, iż będzie to spotkanie na bardzo dużym styku.