Typy ekspertów: Bartłomiej RutaRozpoczynamy typowanie ostatniej kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Na początek analizy poszczególnych spotkań w wykonaniu Bartłomieja Ruty z Przeglądu Sportowego.

Bartłomiej Ruta

Przede wszystkim mąż i ojciec. Dziennikarz Przeglądu Sportowego oraz portalu Speedway24.com. Zakochany w szlace od połowy lat 90tych, czyli od ponad 20 lat dzięki swojemu tacie. Kocha też futbol i uwielbia grać w tenisa ziemnego.

Rybnik – Gorzów 49:41
Generalnie uważam, że walka pomiędzy Kasprzakiem i Zmarzlikiem mocno zaszkodziła drużynie Stali. Myślę, że na finały jakoś się zmotywują, ale teraz to RÓW wyjedzie na tor zmobilizowany i wygra spotkanie. 

Zielona Góra – Tarnów 55:35
Zielona w mocnym gazie. W zasadzie więcej nie trzeba pisać. Tarnów jak pisałem przed tygodnie godnie pożegnał się z PGEE i nie sądzę aby mieli jeszcze na tyle sił i motywacji by nawiązać równorzędną walkę z faworytem do tytułu. 

Leszno – Wrocław 50:40
Leszczynianie będą chcieli wygrać za trzy. Ta sztuka im się nie uda, ale powinni wygrać kilkoma punktami z wrocławianami. To na 99% ostatni ich mecz w Lesznie w tym sezonie i bedą chcieli godnie pożegnać się z nieliczną grupą fanów, którzy stawią się na "Smoku". 

Toruń – Grudziądz 53:37
GKM potrzebuje 40 punktów. W mojej opinii nie zdobędą ich, ale korzystny wynik z Leszna da im PLay-Off. Get Well o tej kolejki może nabrać rozpędu i namiesza sporo w fazie finałowej.