Typy ekspertów: Bartłomiej RutaKomplet zwycięstw gospodarzy typuje w nadchodzącej kolejce Bartłomiej Ruta. Poniżej prezentujemy analizę szans poszczególnych zespołów w wykonaniu eksperta naszego portalu.

Bartłomiej Ruta
Przede wszystkim mąż i ojciec. Dziennikarz Przeglądu Sportowego oraz portalu Speedway24.com. Zakochany w szlace od połowy lat 90tych, czyli od ponad 20 lat dzięki swojemu tacie. Kocha też futbol i uwielbia grać w tenisa ziemnego.

Zielona Góra – Grudziądz 53:37
W pierwszym meczu tych zespołów niewiele brakowało aby goście złamali twierdzę Grudziądz. Teraz nie powinni mieć kłopotów z pokonaniem rywali. Tym bardziej, że zawodnicy GKM brylują głównie na twardych torach a Marek Cieślak już nie raz w Zielonej Górze przygotowywał grzęzawisko. W formie są Doyle i Dudek. U siebie mocni będą też Karpov, Protasiewicz i Pieszczek. Nie widzę innej możliwości jak wysoka wygrana Falubazu.

Rybnik – Leszno 47:43
Z tym meczem mam największy problem. Z jednej strony leszczynianie lubią jak tor jest przyczepny a takie ostatnio bywały w Rybniku. Z drugiej strony w ostatnich latach tam nie jeździli a i ROW pokazał, że jest silny u siebie. U jednych i drugich jest wielka wola walki o fazę play-off. Stawiam jednak na minimalną wygraną miejscowych.

Wrocław – Tarnów 60:30
Tarnów niestety jest już w drodze do NICE Plż. Brak Madsena mocno odbije się na wyniku tego spotkania. W zasadzie tylko Kołodziej może coś zdziałać choć na torze w Poznaniu wcale nie jest to takie pewne. Dla mnie typ prosty i nie może być inny jak tylko wysoka wygrana Sparty.

Toruń – Gorzów 50:40
Hit kolejki dla miejscowych. Torunianie już pokazali, że w końcu zrozumieli się ze swoim torem. Królem MotoAreny jest Chris Holder a i Vaculik z Hancockiem zrobią swoje. Stal ostatnimi czasy dostała drobnej zadyszki. Widać to choćby po wynikach w lidze szwedzkiej stąd mój typ na miejscowych.