Typy ekspertów: Aneta TomaszykAneta Tomaszyk jest kolejnym ekspertem, który typuje spotkania najbliższej kolejki PGE Ekstraligi. Jej analizy prezentujemy Państwu poniżej.

Aneta Tomaszyk
Dziennikarka i prezenterka Telewizji Leszno. Prywatnie wnuczka legendarnego toromistrza Unii Leszno, Pana Stanisława Kaźmierczaka, który zaszczepił w niej miłość do żużla.

Zielona Góra – Grudziadz 53:37 
Biorąc pod uwage fakt, że grudziądzanie słabo radza sobie na wyjeździe, a zielonogórzanie są na fali, to własnie oni będa zdecydowanym faworytem spotkania. Doyle, Dudek i Protasiewicz gwarantują wysoką wygraną. 

Rybnik – Leszno 43:47 
Dla Byków, którym tak bardzo zależy na na czwórce, to będzie mecz o wszystko. Rybniczanie tanio jednak skóry nie sprzedadzą. Mam nadzieję, że duch walki, który wciąż jest w żużlowcach. Fogo Unii sprawi, że to oni wyjdą z pojedynku zwycięsko.  

Wrocław – Tarnów 60:30
Biorąc pod uwage osłabienie w drużynie z Tarnowa, nie ma innej opcji jak wysoka wygrana gospodarzy. Pokusić można się nawet o stwierdzenie pogrom

Toruń – Gorzów 48:42
Zanosi się na świetne widowisko w mojej opinii zakończone wygraną gospodarzy. Przemawia za tym atut własnego toru a i fakt, że gorzowianie nie jeżdża już z takim błyskiem. Emocje na najwyższym poziomie.