Typy ekspertów: Adam GbiorczykPo raz ostatni w tym sezonie nasi eksperci typują wyniki spotkań żużlowych. Ostateczne rozstrzygnięcia już w najbliższą niedzielę. Zaczynamy od typów Adama Gbiorczyka.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Stal Gorzów – Get Well Toruń 51:39
Gorzowianie w moim odczuciu są faworytami nie tyle rewanżu, ale dwumeczu finałowego. Bartosz Zmarzlik na własnym torze nie zwykł przegrywać. średnia biegowa ponad 2,8 punktu na bieg na stadionie im. Edwarda Jancarza jest tego najlepszym dowodem. W Gorzowie lepiej niż w Toruniu pojechać powinien Matej Zagar czy Krzysztof Kasprzak. Torunianie swoją nadzieję pokładać będą w Pawle Przedpełskim oraz Chrisie Holderze czy Gregu Hancocku przed którymi sześć startów i masa presji.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 54:36
Wrocławianie dawno nie pojechali tak złego spotkania na własnym torze. Zupełnie jakby zadowolili się samym awansem do play-offów i spokojnym bytem ligowym. Rewanż będzie formalnością, brązowy medalista DMP 2016 jest już znany, ale spotkanie trzeba odjechać. Trzecie miejsce jest sukcesem, ale pewnie nie jeden kibic w Polsce marzył o Derbach Ziemi Lubuskiej w finale ligi.