Typy ekspertów: Adam GbiorczykAdam Gbiorczyk jest ostatnim ekspertem, który typuje wyniki niedzielnych pojedynków PGE Ekstraligi. Jego analizę prezentujemy Państwu poniżej.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Get Well Toruń – Stal Gorzów 48:42
Get Well Toruń ten sezon już zaliczy do udanych. Żużlowcy z Pomorza i Kujaw dotarli do finału, choć większe szanse na to dawano ich półfinałowym rywalom z Zielonej Góry. Mimo obecności w składzie "Falubazów" Jarosława Hampela, mistrzowie z 2013-go roku przegrali dwumecz nie odrabiając straty z pierwszego spotkania. Teraz nadszedł czas na stoczenie boju z ich odwiecznymi rywalami z Gorzowa, którzy w trakcie sezonu uzyskali miano murowanego kandydata do finału i głównego kandydata do mistrzowskiej korony. Torunianie posiadają atut własnego toru, Jacek Gajewski potrafi przygotować nawierzchnię MotoAreny, gdy wymaga tego sytuacja. Tak było w zeszłym roku w półfinale, choć dzisiejsi gospodarze ulegli wtedy rewelacyjnej Fogo Unii w dwumeczu i tak było w tegorocznych półfinałach. Mecz na pewno będzie należał do bardzo interesujących a kwestia złota wyjaśni się w okolicach biegów nominowanych w Gorzowie. Wątpię, aby po raz drugi Torunianie dostali tęgie, jak to miało miejsce w fazie zasadnicznej- przy Śląskiej.

Betard Sparta Wrocław – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 43:47
Betard Sparta, czyli kopciuszek tegorocznych rozgrywek. Tak jak rok temu niespodziewanie awansowali do play-off, gdzie zawędrowali aż do finału, tak w tym sezonie powtórzyli ten sukces. Tym razem jednak na pierwszym etapie finałowej części sezonu nie sprostali gorzowianom i przyjdzie im walczyć o brąz z Falubazem- największym przegranym półfinałów. Stawiam na Falubaz, który będzie chciał uratować ten sezon i uwieńczyc go medalem. Głównymi aktorami dzisiejszego widowiska będą Tai Woffinden i Patryk Dudek.