Typy ekspertów: Adam GbiorczykKolejnym ekspertem, który typuje dla Państwa wyniki półfinałów PGE Ekstraligi jest Adam Gbiorczyk. Oto wnikliwa analiza tego, co może wydarzyć się w niedzielę.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 52:38
Gorzowianie pokazali swą siłę w pierwszym spotkaniu obu ekip. Byli nieomylni, szybcy i diabolicznie skuteczni. Dwadzieścia punktów przewagi to prawdziwy nokaut. Rewanż może potoczyć się na dwa sposoby. Jeśli wrocławianie nie stracili wiary w końcowy sukces, a trudno byłoby im się dziwić, gdyby jednak się poddali po pierwszym meczu- to mogą stawić zacięty opór Stali w Gorzowie. Stać ich na osiąganie korzystnych rezultatów wszędzie. Najlepszym dowodem na to niech będzie ich zwycięstwo w Lesznie na zakończenie rundy zasadniczej. Nie zmienia to jednak fakt, że Stal już w tym momencie może planować strategię meczów finałowych PGE Ekstraligi.

eKantor.pl Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń 50:40
W tym spotkaniu nie wiadomo nic. Zielonogórzanie znakomicie czują się w Toruniu i zawsze osiągali tam znakomite rezultaty, ze zwycięstwami włącznie. W pierwszym półfinale ligi, coś się jednak w drużynie złotych medalistów z 2013-go roku zacięło. "MotoMyszom" udało się uzbierać zaledwie czterdzieści "oczek" i to wyłącznie dzięki podwójnej wiktorii z ostatniego biegu dnia. KST mógł zapewnić sobie finał już w pierwszym pojedynku. Teraz przyjdzie im stoczyć zażarty bój o każdy punkt, gdyż każdy będzie na wagę awansu.