Typy ekspertów: Adam GbiorczykDziennikarz sportowy, Adam Gbiorczyk typuje wyniki niedzielnych zmagań w PGE Ekstralidze. Nasz ekspert twierdzi, że zwycięsko z pierwszych meczów półfinałowych wyjdą ekipy z Wrocławia i Zielonej Góry.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Betard Sparta Wrocław – Stal Gorzów 47:43
Wrocławianie awansowali do play-offów. Trudno powiedzieć, że kosztem Unii Leszno, ale to właśnie tej ekipy najbardziej brakowało będzie w finałowej części sezonu. "Spartanie" czekają aż do składu niedzielnych gospodarzy wróci Maksym Drabik, który był silnym punktem ekipy z Dolnego Śląska i zapewne napsułby krwi Bartoszowi Zmarzlikowi- najlepszemu zawodnikowi PGE Ekstraligi w tym sezonie. Pierwszy mecz wygra Betard, ale w finale pojedzie Stal.

Get Well Toruń – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 42:48
Toruń kontra Zielona Góra, wielkie spotkanie godne półfinału Ekstraligi. Trudno w nim wskazać faworyta, aczkolwiek znajomość ścieżek na Motoarenie będzie kluczowa. Problem w tym, że zielonogórzanie zawsze dobrze czuli się na Kujawach, co oznacza, że tamtejszy tor nie ma dla nich tajemnic. Typuje zwycięstwo przyjezdnych. Dudek, Hampel, Doyle i Protasiewicz to trzon zespołu, jaki każda inna ekipa w tym roku może pozazdrościć Falubazowi. W finale wielkie derby ziemi lubuskiej.