Typy ekspertów: Adam GbiorczykDziennikarz sportowy, Adam Gbiorczyk typuje wyniki niedzielnych zmagań w PGE Ekstralidze. Poniżej można zapoznać się z typami eksperta naszego portalu. 

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Rybnik – Gorzów 42:48
Rybniczanie zaprzepaścili szansę na awans do play-off w Tarnowie. Jednakże cel, jaki sobie założyli przed sezonem zrealizowali w dobrym stylu. Zostają w ekstralidze i już zastanawiają się nad składem na przyszły sezon. Ostatni mecz na domowym torze i ostatnie spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej postara się potomkom Maja, Tkocza, Woryny i Wyglendy popsuć zawodnicy z Gorzowa, którzy w przypadku zwycięstwa utrzymają prowadzenie w tabeli i zapewnią sobie w miarę komfortowy półfinał ligi.

Zielona Góra – Tarnów 57:33
Tarnowianie przegrali ten rok, pojechali znacznie poniżej oczekiwań i zasłużenie zajęli ostatnie miejsce w tabeli. Do Zielonej Góry pojadą ze spuszczonymi głowami, ale zapewne postarają się pozostawić po sobie dobre wrażenie. Na niewiele się to jednak zda. Falubaz jest rozpędzony, Falubaz jest mocny i do Falubazu wraca Hampel.

Leszno – Wrocław 47:43
Leszczynianie odjechali najgorszy sezon w lidze od lat. Nie wygrali meczu wyjazdowego od 1970-go roku. Trudno uwierzyć, że najprawdopodobniej najdroższa drużyna w lidze, która miała rozjechać rywali i w cuglach zdobyć mistrzostwo wystąpi w barażach. Wrocławianie w razie zwycięstwa, co automatycznie dałoby im trzy "oczka"- mają wielką szansę na awans do finałowej fazy rozgrywek.

Toruń – Grudziądz 50:40
Derby Pomorza i Kujaw. Niegdyś wielka rywalizacja Polonii Bydgoszcz i Apatora, dziś rolę drużyny znad Brdy przejął GKM, który walczył będzie w korespondencyjnym pojedynku z wrocławianami o play-off. Ani oni jednak, ani "Spartanie" swych mecz nie wygrają, co da awans do kolejnej rundy dzisiejszym gościom.