Typy ekspertów: Adam GbiorczykDziennikarz sportowy, Adam Gbiorczyk typuje wyniki poniedziałkowych zmagań w PGE Ekstralidze. Poniżej można zapoznać się z typami eksperta naszego portalu.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Tarnów – Rybnik 47:43
Tarnowianie i rybniczanie to zespoły, które miały walczyć o to samo w tym roku- o utrzymanie. Ku wielkiemu zszokowaniu, "Rekiny" wciąż mają szanse awansować do "wielkiej czwórki" i walczyć o medale. Warunkiem koniecznym jest zwycięstwo w niedzielnym pojedynku z Unią w Tarnowie. 

Gorzów – Zielona Góra 48:42
"Derby Ziemi Lubuskiej", to spotkanie unikalne. Walka dwóch starych i bardzo zasłużonych klubów, o historii których można by napisać niejedną, świetną książkę a czasem i powieść sensacyjną. W tym roku będzie to oprócz wszystkich podtekstów także walka lidera z wiceliderem tabeli i zdecydowanie dwóch najmocniejszych zespołów. Mimo obniżki formy i delikatnej zadyszki gorzowian, spotkanie to będzie należało do tych z gatunku "na śmierć i życie", gdyż ewentualna porażka miejscowych oznaczałaby groźbę przystąpienia do fazy play-off z drugiej pozycji i walkę z KST Toruń a nie z teoretycznie najsłabszą drużyną finałowej fazy ligi, którą może być ROW Rybnik.

Wrocław – Toruń 47:43
Wrocławianie mają dwa atuty w starciu z torunianami- Taia Woffindena i tor, który jest najbardziej specyficznym w całej lidze. Niestety, tor ten nie gwarantuje emocji, a tych byłoby aż nadto zważywszy na dyspozycję zawodników z Torunia, którzy mają ewidentny wzrost formy. Mecz powinien być zacięty i może zakończyć się zwycięstwem każdej ze stron. Suma sumarum dwa punkty miejscowym powinien przywieźć pewien Anglik w ostatnim wyścigu dnia.

Grudziądz – Leszno 49:41
Unia Leszno straciła szans na awans do fazy play-off. Leszczynianie rozczarowali w każdym aspekcie, wygrali jak do tej pory tylko trzy spotkania i zajmują przed ostatnią pozycję w tabeli. Tak źle w Lesznie nie było od czasów Rufina Sokołowskiego i walki w barażach z RKMem Rybnik w 2001 roku i GKMem w 2000, gdy w składzie leszczynian jeździł jeszcze Roman Jankowski. Jeśli "Uniści" przegrają na ultra-betonowym torze w Grudziądzu zakończą sezon bez zwycięstwa na wyjeździe- po raz pierwszy od 1970-go roku. Jeśli spojrzeć na poczynania zawodników Unii w Rybniku i na własnym obiekcie w starciu z Falubazem- 41 punktów w Grudziądzu i tak będzie sukcesem.