Typy ekspertów: Adam GbiorczykAdam Gbiorczyk jest kolejnym ekspertem naszego portalu, który typuje dla Państwa wyniki najbliższych spotkań PGE Ekstraligi. Jego analizy prezentujemy poniżej.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Zielona Góra – Grudziądz 52:38
Zielonogórzanie nie powinni mieć problemu z pokonaniem grudziądzan na własnym, nowo nazwanym- stadionie. Zawodnicy GKM-u spisują się bezbarwnie na wyjazdach i trudno spodziewać się, aby tym razem było inaczej. Ani Artiom Łaguta, ani Krzysztof Buczkowski, nie potrafią wykrzesać z siebie tyle, ile na własnym obiekcie. A może za wszystkim nie stoi forma zawodników a specyfika toru przy Hallera? Nie ma to większego znaczenia. Nawet osłabieni brakiem Hampela i Łoktajewa gospodarze powinni pokonać przyjezdnych w nie dających złudzeń rozmiarach.

Rybnik – Leszno 43:47
Mecze Unii w tym sezonie należą do najciekawszych w każdej kolejce. Nie z powodu walki a ze względu na obliczenia, matematykę i przyszły układ tabeli. Włodarze Unii w tym roku spędzili więcej czasu z liczydłem dodając i odejmując ewentualne punkty "Unistów" niż zawodnicy ciesząc się ze zwycięstw w meczach ligowych. Unia jedzie w kratkę, Unia jedzie słabo, ale Unia, jeśli w tym zespole wciąż duch tego klubu żyje- powinna pojechać najlepiej w najbardziej krytycznym momencie, jak miało to miejsce wiele razy w przeszłości.

Wrocław – Tarnów 53:37
Unia Tarnów jest już myślami w roku 2017 albo w pierwszej lidze. Tak czy inaczej, zawodnicy z Małopolski nie jadą nawet w połowie na miarę i tak skromnych oczekiwań. Najlepszym dowodem na to, jak źle dzieje się w "państwie tarnowskim" była katastrofalna postawa "Jaskółek" w meczu na własnym obiekcie z "Aniołami" z Torunia. 31:58, jedna z najwyższych porażek na "własnych śmieciach" w historii. Trzeba pisać coś więcej?

Toruń – Gorzów 48:42
Najmocniejsze spotkanie dwunastej kolejki. Rozpędzony KST przeciwko liderowi, który łapie małą zadyszkę. Pojedynki Hancocka z Kasprzakiem i Zmarzlikiem powinny być ozdobą rundy a spotkanie dostarczyć wielu niezapomnianych emocji. Koniec końców zwycięsko z tej konfrontacji powinni wyjść żużlowcy z Pomorza i Kujaw. Postawa Pawła Przedpełskiego będzie języczkiem u wagi.