Typy ekspertów: A. TomaszykAneta Tomaszyk typuje wyniki VIII kolejki PGE Ekstraligi. Analizę kolejnego eksperta portalu LeszczynskiSport.pl prezentujemy poniżej.

Aneta Tomaszyk
Dziennikarka i prezenterka Telewizji Leszno. Prywatnie wnuczka legendarnego toromistrza Unii Leszno, Pana Stanisława Kaźmierczaka, który zaszczepił w niej miłość do żużla.

Tarnów – Grudziądz 60:30
Decyzja o zawieszeniu rosyjskich żużlowców może spowodować, że  nadzieja którą mięli przyjezdni, co do korzystnego wyniku pękła jak mydlana bańka. O ile GKM na swoim torze może pokusić się o niespodziankę, tak na wyjeździe w okrojonym składzie może prosić co najwyżej o najniższy wymiar kary.

 
Zielona Góra – Wrocław 49:41
Konfrontacja tych ekip może obfitować w ciekawe pojedynki biegowe. Absencja lidera Falubazu Jarka Hampela może spowodować, że przyjezdni "poczują krew" i będą chcieli to wykorzystać. Oprócz pewnych punktów w składzie, każda z drużyn ma zawodników "humorzastych", a przy tak podobnym arsenale powinna zdecydować znajomość toru.
 
Leszno – Rzeszów 52:38
Chciałoby się powiedzieć o sytuacji Unii "biednemu zawsze wiatr w oczy"…  Już się wydawało, że wszystko co najgorsze w tym sezonie poza Bykami, a tu zawieszenie Emila powoduje po raz kolejny , że menadżer Byków musi kombinować ze składem. Z Emilem czy bez leszczynianie powinni sobie poradzić z gośćmi z Rzeszowa, choć należy pamiętać, że Hancock lubi na smoku pofruwać.
 
Toruń – Gorzów 45:45
Kolejny mecz, na którym piętno wywarła decyzja FIM o zawieszeniu rosyjskich zawodników. Nieobecność Łaguty spowoduje, że mecz może mieć wyrównany przebieg, a pamiętajmy, że Gorzowianom punkty są potrzebne do przeżycia jak tlen.