Typy ekspertów: A. TomaszykJeszcze nie opadły emocje po niedzielnych meczach PGE Ekstraligi, a przed nami kolejne pojedynki. Wyniki czwartkowych spotkań typuje ekspert naszego portalu – Aneta Tomaszyk.

Aneta Tomaszyk
Dziennikarka i prezenterka Telewizji Leszno. Prywatnie wnuczka legendarnego toromistrza Unii Leszno, Pana Stanisława Kaźmierczaka, który zaszczepił w niej miłość do żużla.

Wrocław – Leszno 40:50
Toruń nadepnął na odcisk leszczyńskiej Unii i Falubaz oberwał. Coś mi się wydaje, że kolejną drużyną, która będzie musiała uznać wyższość Byków będzie sparta. Latający Tai może okazać się za mało na piekielnie wyrównany skład Unii. A dodać należy, że do pełni sił wraca kapitan byków Tobiasz Musielak. Pewno jest jedno… gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą.

Tarnów – Toruń 42:48
Po ostatnich, bardzo udanych występach toruńskie Anioły potwierdzają swoje aspiracje medalowe. Mecz w Tarnowie do lekkich należał nie będzie, bo Jaskółki świetnie czują się na swoim torze. Niestety miejscowi żużlowcy jeżdżą w kratkę, co wyrównany skład torunian skrzętnie wykorzysta.

Gorzów – Rzeszów 52:38
Jak nie teraz, to kiedy? Chciałoby się powiedzieć o pojedynku mistrza kraju z ekipą, która została zmontowana w dość  specyficznych okolicznościach. Choć powiem szczerze kusi, aby obstawić zwycięstwo gości. Jak to powiedzieli włodarze klubu z Gorzowa, trzeba zmienić priorytety na ten sezon i Stal walczyć będzie o utrzymanie. Niech się tak stanie i walki nie zabraknie.

Grudziądz – Zielona Góra 45:45
Czy gospodarze pokuszą się o kolejną niespodziankę? Kluczowym elementem może być obecność w składzie Falubazu Grzegorza Walaska. W pojedynku z Fogo Unią można było zaobserwować, że trzech jeźdźców meczu nie wygra i nawet rezerwy taktyczne nie są w stanie zniwelować braków. Wszystko na co będzie stać obie ekipy to remis.