Typy ekspertów: A. TomaszykMecze VI kolejki PGE Ekstraligi przeanalizowala Aneta Tomaszyk. Poniżej prezentujemy typy dziennikarki Telewizji Leszno i zarazem eksperta naszego portalu.

Aneta Tomaszyk
Dziennikarka i prezenterka Telewizji Leszno. Prywatnie wnuczka legendarnego toromistrza Unii Leszno, Pana Stanisława Kaźmierczaka, który zaszczepił w niej miłość do żużla.

Wrocław – Gorzów 48:42
Coś drgnęło w drużynie mistrza Polski, chyba nikt się nie spodziewał, że uzbiera tyle punktów w pojedynku z Falubazem. Czeka ich kolejna niełatwa przeprawa na Stadionie Olimpijskim, na którym gospodarze przegrywają niezwykle rzadko. Ciężko będzie powalczyć z gospodarzami, przy takich wahaniach formy poszczególnych zawodników.

Zielona Góra – Leszno 43 :47
"Wisienka na torcie" tej rundy rozgrywek o mistrzostwo! Dla zwycięzcy zarezerwowane jest przodownictwo w tabeli. Serce mówi coś innego niż rozum…ale tym razem posłucham serca! Unia tydzień temu dostała zimny prysznic od Torunian i myślę, że podziała to na nią mobilizująco. Na zielonogórskim torze znakomicie czuje się Zengota. W dobrej postawie drugiej linii leszczyńskiego zespołu upatruję właśnie szansy na zwycięstwo.

Rzeszów – Tarnów 50:40
Dla drużyny z Rzeszowa atut własnego toru jest szczególnie pomocny przy pojedynkach z przeciwnikami o podobnym potencjale. Poza Hancockiem, też Kildemand i Lampart przywożą pokaźne zdobycze punktowe na tym torze. Dysponująca wyrównanym składem Unia póki co, nie może zgrać formy w czasie i przestrzeni swoich zawodników w meczach wyjazdowych.

Toruń – Grudziądz 56:34
W przypadku tego pojedynku należałoby się tylko spytać o "wymiar kary". Uskrzydlone Anioły po zwycięstwie nad Unią w Lesznie nie powinny mieć najmniejszych problemów z pokonaniem GKM – u. Znajomość toruńskiego owalu przez Tomasza Golloba nie będzie żadnym pocieszeniem, bo żeby mieć z tego pożytek…trzeba mieć formę.