Typy ekspertów: A. TomaszykJuż w niedzielę kolejne żużlowe emocje. Nasi eksperci typują wyniki V kolejki PGE Ekstraligi. Czas na typy i analizy jedynej kobiety wśród ekspertów, Anety Tomaszyk.

Aneta Tomaszyk
Dziennikarka i prezenterka Telewizji Leszno. Prywatnie wnuczka legendarnego toromistrza Unii Leszno, Pana Stanisława Kaźmierczaka, który zaszczepił w niej miłość do żużla.

 
Betard Sparta Wrocław – Unia Tarnów 47:43
Kibiców z Wrocławia czeka kolejna dawka dobrego ścigania. Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Unia z pewnością ostrzy sobie zęby na 2 punkty w stolicy Dolnego Śląska. Z perspektywy odjechanych przez Wrocławian meczów, decydującą będzie postawa  Michaela Jepsen Jensena, a że gorzej być nie może. Myślę, że zapunktuje na przyzwoitym poziomie, co pozwoli Sparcie wygrać.
 
Fogo Unia Leszno – KS Toruń 52:38
Szykuje się żużlowe święto na Smoku?! Możemy być pewni, że żadna ze stron nie odpuści i walka będzie się toczyć o każdy punkcik, co z pewnością leszczyńscy kibice przyjmą owacją na stojąco. Do końca nie wiadomo, czy do składu gospodarzy powróci Thomas Jonasson, ale i tak na własnym torze w roli faworyta stawiam ekipę Byków.
 
SPAR Falubaz Zielona Góra – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów 54:36
Ależ sytuacja…odwiecznie rywalizujące ze sobą kluby na dwóch przeciwstawnych biegunach. Można powiedzieć, że Falubaz ma szansę wbić gwóźdź do trumny Stali na ten sezon. A wygrać na wyjeździe w okrojonym składzie z bardzo dobrze jeżdżącymi gospodarzami…"mission impossible" dla Gorzowian.
 
MRGARDEN GKM Grudziądz – PGE Stal Rzeszów 42:48
Myślę, że bardzo ważny pojedynek dla obu drużyn z punktu widzenia utrzymania w PGE Ekstralidze. Na tą chwilę z lepszej strony prezentuje się rzeszowska Stal, a do tego należy dodać problemy gospodarzy z dopasowaniem się do własnego toru. W stosunku do pojedynku z Tarnowem w ekipie gospodarzy powinno coś drgnąć, ale może to nie wystarczyć na rozpędzających się Rzeszowian.