Typy ekspertów: A.GbiorczykKolejnym ekspertem, który typuje analizuje dla nas niedzielne mecze żużlowej PGE Ekstraligi jest Adam Gbiorczyk. Jego typy wraz z analizami prezentujemy Państwu poniżej.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Wrocław – Toruń 43:47
Betard Sparta po rozjechaniu zdziesiątkowanej Unii będzie chciał podtrzymać dobrą passę. Strategia jednej ścieżki zapewni im zwycięstwo po raz drugi?

Gorzów – Tarnów 47:43
Mecz walki. Gorzowianie nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę na własnym stadionie. Mogłaby być ona brzemienna w skutkach. Zawodnicy "żółto-niebieskich" powinni gryźć tor i zwyciężyć. Wiele w tym spotkaniu zależało będzie od postawy Mateja Zagara u miejscowych i Janusza Kołodzieja w ekipie przyjezdnych.

Grudziądz – Leszno 35:55
Jeśli aura pozwoli GKM Grudziądz podejmie na własnym torze Unię Leszno. Gospodarze osłabieni brakiem Artema Łaguty, zawieszonego przez rodzimy związek nie będą mieli większych szans na pokonanie znakomicie spisującej się w obecnym sezonie leszczyńskiej drużyny. Goście wystąpią w swym najmocniejszym zestawieniu. Po raz pierwszy od dawna ich występ nie będzie stał pod znakiem kontuzji.