Typy ekspertów: A. GbiorczykWyniki niedzielnej kolejki PGE Ekstraligi tym razem typuje Adam Gbiorczyk. Analizy naszego eksperta dla poszczególnych spotkań prezentujemy poniżej.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Tarnów – Grudziądz 58:32
GKM Grudziądz zawodzi na każdym meczu wyjazdowym. Na dodatek do Tarnowa pojadą bez zawieszonego za "unikanie występu w kadrze narodowej" Artema Łaguty. Każdy punkt ponad "trzydziestkę" będzie sukcesem grudziądzan. 

Zielona Góra – Wrocław 48:42
To będzie mecz walki. Zielonogórzanie bez swojego kapitana i jednego z najlepszych na tę chwilę żużlowców na świecie- jarosława Hampela. Ale z "zet-zetką". Tai Woffinden może przechylić szalę zwycięstwa na stronę wrocławian, aczkolwiek należałoby to rozpatrywać w kategorii co najmniej niespodzianki.

Leszno – Rzeszów 50:40
Unia Leszno bez Emila Sajfutdinowa? Niektórzy twierdzą, że to wyjdzie Unii tylko na dobre. Leszczynianie i tak powinni wygrać kontrolując mecz przez piętnaście biegów a przy okazji zaoszczędzą. Greg Hancock nie jest w formie ostatnimi czasy, a szkoda. Mógłby być języczkiem u wagi.

Toruń – Gorzów 47:43
Naprawdę trudno w obecnej sytuacji wskazać zwycięzcę. Jeśli Grigorij Łaguta nie wspomoże torunian będą oni mieli naprawdę "twardy orzech do zgryzienia". Losy spotkania zadecydują się w piętnastym biegu, w którym Doyle i Holder pokonają Iversena i Kasprzaka