Typy ekspertów: A. GbiorczykKolejnym typującym ekspertem naszego portalu jest Adam Gbiorczyk. Niezależny dziennikarz sportowy typuje niedzielne spotkania PGE Ekstraligi. Analizy prezentujemy poniżej.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Wrocław – Gorzów 48:42
Wrocławianie udowodnili, że są bardzo mocnym zespołem – na własnym torze. We Wrocławiu rozegrali już trzy spotkania i wydaje się, że są dobrze spasowani z nawierzchnią przy Paderewskiego. Aczkolwiek raz na stadionie olimpijskim już przegrali- z Falubazem. Być może historia, która lubuje się w tym przecież- powtórzyłaby się, gdyby nie fakt, że mistrzowie Polski to wciąż błądzące dzieci we mgle. O ile Iversen powoli wraca na odpowiednie tory to Kasprzak a zwłaszcza Zagar są wciąż w lesie, ogłuszeni i nadzy. A może to właśnie dziś drużyna Stanisława Chomskiego rozpocznie swój marsz po wielki finał PGE Ekstraligi?

Zielona Góra – Leszno 43:47
"Wielkie Derby", jeśli istnieje w żużlu mecz, który obarczony jest tym samym ciśnieniem, co pojedynki derbowe, to na pewno jest to pojedynek Falubaz z Unią. "Święta Wojna", "Gran Derbi", to tylko niektóre ze stwierdzeń, które padają, gdy dochodzi do starcia tych dwóch zespołów. Absencja Walaska w składzie zielonogórzan da im się mocno we znaki. Z nim w składzie pojedynek byłby tożsamo wyrównany, jednakże ze wskazaniem na zielono-żółtych. Teraz piłeczka jest po stronie leszczynian, którzy wciąż borykają się z potężnym problemem kontuzji. Poza Grzegorzem Zengotą w armadzie "Byków", nie ma nikogo, kto mógłby z czystym sumieniem powiedzieć: "Jestem zdrów, jak ryba!". 

Rzeszów – Tarnów 49:41
Rzeszów podejmuje Tarnów, "Derby Południa". W odrobinę lepszych nastrojach do tego pojedynku przystąpią "Jaskółki", które po czterech odjechanych spotkaniach mają cztery "oczka" i są głównym kandydatem do awansu do fazy play-off z czwartego miejsca. Wydaje się, że przyjdzie im stoczyć, już nie walkę, ale wojnę o ostatnie premiowane awansem miejsce ze Spartą Wrocław. Problemem jest, że wciąż odnaleźć wysokiej formy nie może Janusz Kołodziej. Popularny "Koldi" odkąd odszedł z Leszna z roku na rok obniża loty. W tym sezonie leci tak nisko, że nosem haczy o śmietniki wzdłuż Alei Białych Klonów. Rzeszowianie wciąż liczą, że do poziomu Grega Hancocka, Petera Kildemanda i Dawida Lamparta dostosują się pozostali zawodnicy "Żurawi" i przygoda drugiej ekipy z Małopolski i Podkarpacia w ekstralidze potrwa nieco dłużej, jak zazwyczaj. 

Toruń – Grudziądz 53:37
Trzecie w tej rundzie starcie derbowe. Tym razem są to derby Pomorza i Kujaw, ale, o zgrozo- nie Torunia z Bydgoszczą, ale z Grudziądzem. Ostatni taki pojedynek miał miejsce w dwunastej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski, która rozegrana została 27. czerwca 1999 roku w Toruniu. Mecz wygrali gospodarze 50:40, mając lidera w osobie Petera Karlssona, zdobywcy 12 puntów i bonusa, dla grudziądzan najlepiej pojechał Billy Hamill- 16 "oczek". Ze wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w ostatnich Derbach Pomorza i Kujaw rozegranych pomiędzy "Aniołami" a "żółto-niebieskimi", na żużlu wciąż jeździ Jacek Rempała, Robert Kościecha, Tomasz Chrzanowski i Mariusz Puszakowski. Niestety żaden z nich nie weźmie udziału w starciu tych dwóch ekip w najbliższą niedzielę.