Typy ekspertów: A. GbiorczykKolejnym ekspertem, który analizuje spotkania PGE Ekstraligi jest Adam Gbiorczyk. Jego typy na najbliższą niedzielę prezentujemy Państwu poniżej.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Wrocław – Tarnów 47:43
Wrocławianie bardzo dobrze czują się na własnym obiekcie. W ubiegłej kolejce byli o krok od sprawienia małej niespodzianki i pokonania Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie w ostatniej chwili wydarli dwa meczowe punkty miejscowym. Wyniki Betardu w obecnym sezonie nie są dziełem przypadku. "Spartanie" są w formie a kwestią czasu jest jej ustabilizowanie przez Jepsena Jensena. Wtedy będą bardzo groźni. Unia Tarnów po zwycięstwie w Grudziądzu wydaje się być na fali wznoszącej. Jednak to wciąż za mało, aby wygrywać trudne pojedynki na wyjeździe.)

Zielona Góra – Gorzów 55:35
Stal jest w kryzysie. Być może największym od czasu powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W drużynie mistrzów Polski "nie klei" się nic. Gorzowianie są wolno i bezbarwni. Gdyby nie genialny Zmarzlik Gorzów byłby "czerwoną latarnią" ligi w pełnym tego słowa znaczeniu. "Wielkie derby" rządzą się swoimi prawami, ale w takiej dyspozycji "Stalowców" tylko cud pozwoliłby im na przekroczenie granicy 40-stu punktów. O wygranej nie mają co marzyć. Jeśli w drużynie pojawi się Kasprzak z Zagarem mecz może nosić znamiona walki. Bez nich szykuje się tęgie lanie żółto-niebieskich.)

Leszno – Toruń 51:39
Unia Leszno z Jonassonem, ale bez Musielaka. Wicemistrzowie Polski są w wielkim gazie, tak jak ich lider Nicki Pedersen. Na dzisiaj, w "Apatorze"- nie ma armat, które byłyby w stanie zrobić wyłom w leszczyńskim murze i wedrzeć się do miasta.

Grudziądz – Rzeszów 44:46
Hancock i Kildemand, ta dwójka poprowadzi Rzeszowian do tryumfu w Grudziądzu. Na drodze stanąć im mogą Łaguta i Buczkowski. Pytanie czy tak się stanie?