Typy ekspertów: A. GbiorczykKolejnym, stałym ekspertem naszego portalu jest Adam Gbiorczyk. Poniżej prezentujemy typy na IV kolejke PGE Ekstraligi dziennikarza, który w swoim CV ma współpracę z eSpeedway.pl i Tygodnikiem Żużlowym.

Adam Gbiorczyk
Niezależny dziennikarz sportowy i specjalista ds. kreowania wizerunku. Ma za sobą współpracę z największym portalem żużlowym w Polsce eSpeedway.pl, gdzie kierował działem ligi angielskiej. Felietonista Tygodnika Żużlowego. Prywatnie smakosz piwa i browarnik amator.

Tarnów – Zielona Góra 43:47

Zielonogórzanie w Tarnowie wystąpią w najmocniejszym zestawieniu. Mimo, że "Jaskółki" zazwyczaj dobrze są dysponowane na własnym torze i prawdopodobnie, w tym sezonie nastawione na wygrywanie przede wszystkim na własnym obiekcie, nie sądzę, aby byli w stanie zagrozić drugiemu po Unii Leszno, najpoważniejszemu kandydatowi do "złotej korony".
 
Wrocław – Grudziądz 50:40
Wrocławianie pokrzepieni remisem na niezwykle gorącym terenie w Toruniu i podłamani porażką w Rzeszowie, zainaugurują sezon na własnych "śmieciach". Goście, którzy sprawili małą niespodziankę nokautując mistrza Polski przed tygodniem, będą chcieli pójść za ciosem. Tercet Janowski-Jepsen Jensen-Woffinden, skutecznie im to zadanie utrudni.
 
Gorzów – Leszno 42:48
"Byki" mogą ustawić tabelę. Tak zdawał się sugerować Władysław Komarnicki. Jego zdaniem Stal nie ma noża na gardle. Co jednakże oznaczałaby ta porażka dla "obrońców trofeum"? Ostatnie miejsce w tabeli, zerowy dorobek punktowy i przed sobą dwa kolejne, arcytrudne i arcyważne spotkania: z KS Toruń i największym wrogiem- Falubazem Zielona Góra. Stal zdaje się być na równi pochyłej. Motor napędowy żółto-niebieskich się zatarł i nie zdoła pokonać w niedziele Unii z Leszna.
 
Toruń – Rzeszów 53:37
Mimo absencji Adriana Miedzińskiego torunianie nie powinni mieć większego problemu z pokonaniem PGE Stali. Dawid Lampart, który zachwycił w ostatniej kolejce zapewne chciałby powtórzyć swój genialny występ i znów być niepokonanym. Trudno jednak przypuszczać, że uda się to na Motoarenie.