Tym razem się nie udało

W meczu 7. kolejki koszykarskiej I ligi Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała w Siedlcach z miejscowym SKK 65:80. Jest to druga ligowa porażka leszczynian w tym sezonie.

Pierwsza odsłona padła łupem gospodarzy. Siedlczanie, w przeciwieństwie do naszych koszkarzy byli niezwykle skuteczni i wygrali tą część 26:19. W drugiej ćwiartce do głosu doszli podopieczni Łukasza Grudniewskiego, jednak odrobić udało się zaledwie jeden punkt. Leszczynianie jeszcze lepiej zagrali po zmianie stron. W pewnym momencie udało się nawet doprowadzić do stanu remisowego. Ostatecznie po trzeciej kwarcie Jamalex Polonia 1912 przegrywała 50:51 i wynik końcowy pozostawal sprawą otwartą.

W ostatniej ćwiartce więcej zimnej krwi wykazali gospodarze. Na kilka minut przed syreną końcową przyjezdni zaliczyli dłuższy przestój, co niezwłocznie wykorzystali miejscowi. Ostatecznie SKK Siedlce uciekło Jamalex Polonii 1912, zasłużenie wygrywając ten pojedynek w stosunku 80:65. Wydaje się, że kluczem do sukcesu gospodarzy był równiejszy skład. Aż pięciu reprezentantów gospodarzy zawody zakończyło z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. W Polonii w ten sposób wyróżnili się tylko Stępień i Trubacz.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Stępień – 17, Stępień – 11, Sirijatowicz – 9, Milczyński i Rostalski – po 8, Kiwilsza – 6, Malona – 4 i Koelner – 2.

Wyniki poszczególnych kwart: (26:19), (18:19), (7:12), (29:15)