Tym razem się nie udało

Wysokiej porażki doznały w Poznaniu koszykarki Pompax Tęczy Leszno. Zdecydowanie lepszy okazał się miejscowy MUKS, który wygrał 92:59.

Już po pierwszej minucie na tablicy wyników mieliśmy rezultat 8:0 dla miejscowych i przyjezdne były zmuszone do pogoni. W pewnym momencie wydawało się, że podopiecznie Krzysztofa Zajca złapały odpowiedni rytm, ale kwarta i tak padła łupem poznanianek, które dzięki wyśmienitej skuteczności wygrały 26:18. Kolejną odsłonę tęczowe znowu rozpoczęły od przestoju, a efektywne punktowanie przychodziło z ogromnym trudem. Do przerwy wynik brzmiał 50:29 i leszczynianki były w bardzo trudnej sytuacji.

Po zmianie stron w ekipie przyjezdnych coś drgnęło. Udało się nawet zwyciężyć trzecią kwartę, ale rywal nadal był daleko. Trzeba przyznać, iż to zdecydowanie nie był dzień leszczynianek. W ostatniej kwarcie gospodynie postawiły przysłowiową “kropkę nad i”, a ostateczny rezultat brzmiał 92:59. Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Walentowska – 22, Areczewska – 14, Hołtyn – 11, Pietrzak i Skrzypczak – po 6.