Tylko remis w Słupcy

Tylko jeden punkt w meczu wyjazdowym wywalczyła Polonia 1912. Leszczynianie zremisowali 1:1 z SKP Słupcą i stracili tym samym pozycję lidera tabeli IV ligi.

Gospodarze najwyraźniej wzięli sobie głęboko do serca ostatnie zwycięstwa Polonistów. Od początku spotkania postawili na skomasowaną defensywę, broniąc się dzielnie w pierwszej połowie. Podopieczni Tomasza Krysiaka mieli więcej z gry, jednak nie mogli przedostać się przez zasieki miejscowych. Przy takim nastawieniu Słupcy, trudno było o stworzenie klarownych sytuacji. W drugiej odsłonie, goście nadal byli częściej przy piłce. Małym wyjątkiem okazały się dosyć groźne kontry przeprowadzone przez SKP, jednak nieskuteczne. Dopiero w 80. minucie padł gol dla Leszna. Pięknym strzałem ze "szczupaka" po idealnej wrzutce Przemysława Kowalskiego, popisał się Hubert Olszak. Wynik ten nie utrzymał się zbyt długo, bowiem w 85. minucie, po kontrowersyjnym wydarzeniu przy rzucie rożnym, futbolówkę w siatce umieścił Mateusz Mroziński. Sędzia nie dostrzegł faulu na bramkarzu przyjezdnych. W końcowej fazie meczu, obie drużyny miały jeszcze po jednej dobrej okazji na trafienie, ale ostatecznie żadnej z nich nie udało się wygrać i padł remis po 1.

Jako, że triumf w Kaliszu odniosła Obra 1912 Kościan, nasz zespół spadł na drugie miejsce w ligowej tabeli. Szansa na podreperowanie dorobku punktowego nadarzy się w następną sobotę, kiedy to Polonia 1912 Leszno zagra u siebie z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski.