Tylko i aż remis

Tylko i aż jeden punkt w Żukowie zdobyli nasi piłkarze ręczni. Po morderczej pogoni, Real Astromal Leszno zremisował z tamtejszym GKS 24:24.

Nasza drużyna w poszukiwaniu zwycięstwa wybrała się do Żukowa. Beniaminek, który przed tym meczem, nie miał na swoim koncie żadnego punktu, napsuł sporo krwi leszczynianom.

Już samo otwarcie zwiastowało trudny i twardy bój. Gospodarze grali jak równy z równym z przyjezdnymi. Po niespełna 10 minutach na tablicy widniał remis po 4. Z czasem, dość nieoczekiwanie, przewagę uzyskał rywal. Podopiecznym Macieja Wieruckiego brakowało skuteczności. Do przerwy było aż 16:11 dla miejscowych. W drugiej połowie, goście rzucili się w pogoń. Nie było jednak łatwo, bo strata była naprawdę duża. O końcowym wyniku zadecydowała sama końcówka. W ostatnich 5 minutach Real Astromal, który przegrywał 22:24, zdołał rzucić dwie bramki dające remis. Całe spotkanie zakończyło się rezultatem 24:24.