Tumko z rekordem GuinnessaUltramaratończyk z Leszna został nowym rekordzistą Guinnessa w siedmiodniowym biegu na bieżni mechanicznej. Po morderczym wysiłku w niedzielę o godzinie 11:48 licznik Krzysztofa Tumko pokazał 822,31 km. 

Przypomnijmy, iż Krzysztof Tumko podobną próbę podjął w zeszłym roku. Wtedy po przebiegnięciu 744 km musiał zrezygnować ze względu na kontuzję. Od razu zapowiedział jednak, że rekord zostanie pobity i zapowiedział kolejną próbę.

Ultramaratończyk wystartował w ubiegła niedzielę. Codziennie towarzyszyli mu kibice, znane osobistości regionu oraz lokalni sportowcy. Rekordową frekwencję zanotowano w niedzielę. Setki fanów zgromadzonych przed Fitness Klub Sporting skandowało imię nowego rekordzisty Guinessa. Krzysztof już planuje kolejne wyzwanie. Na razie nie chce zdradzać jednak, o jakie wyzwanie chodzi. 

Dotychczasowy rekord należał do Francuza Michaela Micalettiego i wynosił 822,31 km. Krzysztof Tumko przebiegł prawie 825 km. Na oficjalny wynik będziemy musieli jeszcze chwilę  poczekać. 

(dan)